XXIV. Niedziela Zwykła, 12. września 2021r.

wrz 11, 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Zdjęcie

1. Przypominamy że, dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.30.,  jest spotkanie organizacyjne rodziców dzieci klas III SP, które rozpoczynają przygotowanie do przyjęcia I. Komunii św.;

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– Jutro, 13. września, to dzień spotkania i modlitwy przy Matce Bożej Fatimskiej. Na dodatkową Mszę św., o godz. 20.00., Fatimski Różaniec i procesję  nie zapomnijmy zabrać lampionów lub świec.

– we wtorek, 14. września,  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 17.00., zapraszamy na wspólną modlitwę i rozważanie Drogi Krzyżowej. Jeżeli tylko pozwoli pogoda będziemy się modlili przy stacjach Drogi Krzyżowej, na zewnątrz kościoła.

– w środę wspomnienie NMP Bolesnej;

– w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa;

– w sobotę święto św. Stanisława Kostki, zakonnika patrona Polski i młodzieży;

– w przyszła niedzielę, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na wspólną modlitwę i adorację w oparciu o teksty z Listów św. Pawła Apostoła

3) 25. września., br., organizowany jest Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. Chętnych prosimy, by zgłaszali się i zapisywali u ks. Karola;

4) Na 9. października br., w sobotę, o godz. 13.00., przygotowujemy pieszą pielgrzymkę do MB Fatimskiej w pobliskich Dyminach. Zakończenie o godz. 18.00., Mszą świętą z udziałem całego dekanatu Kielce Południe.

5) 16.października, br.,  zapraszamy na parafialną, autokarową pielgrzymkę do Krakowa. W planie Msza św. w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz zwiedzanie z przewodnikiem Wawelu i Starego Miasta.

6) Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, abp Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem do pasterzy i wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o modlitwę i pomoc materialną dla Afganistanu. Odpowiadając na ten apel, w naszej parafii, tę zbiórkę solidarności z Afgańczykami przeprowadzimy w przyszłą niedziele 19. września br., i przekażemy przez Caritas naszej diecezji.

7) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

Na pewno słyszeliśmy w codziennych wiadomościach, że w minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ śp. Wiesław GOŁAS, lat 90.

Pan Wiesław, przed wojną i w czasie okupacji był naszym parafianinem, uczniem naszej szkoły podstawowej, ministrantem w parafii i harcerzem Szarych Szeregów. Rodzina Gołasów mieszkała wtedy na ul. Mahometańskiej a rozpoczęta budowa kościoła była miejscem spotkań i formacji patriotycznej młodzieży Baranówka, w tamtych tragicznych latach. Dzisiaj o godz. 10.00., odprawimy Mszę świętą o Boże Miłosierdzie i nagrodę nieba dla P. Wiesława.

     Za tydzień, 19. września, przygotowujemy uroczystości i Mszę świętą polową w lesie pod skocznią, pamiętając jak co roku, o poległych i pomordowanych naszych parafianach w czasie II Wojny światowej. Będziemy pamiętali także o śp. Panu Wiesławie. W razie niepogody Msza Święta i część patriotyczno-artystyczna będzie w naszym kościele, także o godz. 15.00.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…