XXV. Niedziela Zwykła, 19.09.2021r.

wrz 18, 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1)Dzisiaj o godz. 15.00 zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę za poległych w czasie II. wojny światowej naszych parafian i pomordowanych w lesie obok skoczni. Ponieważ pogoda jest niesprzyjająca, całość uroczystości odbędzie się w kościele.

– Także dzisiaj, po Mszy św. wieczornej zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, połączoną z czytaniem listów św. Pawła i śpiewem pieśni religijnych.

2) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– we wtorek, 21. września,  przypada święto św. Mateusza Apostoła i ewangelisty

– w czwartek wspomn. św. O. Pio z Pietralciny, prezbitera;

3) Za tydzień, 25 września odbywa się Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż, w którym wezmą też udział nasi Parafianie. Ruszamy szlakiem ze Świętej Katarzyny. Wyjazd z naszej Parafii busem, o godz. 7:00. O 14:30 planowana jest Eucharystia na Świętym Krzyżu. Po jej zakończeniu powrócimy do Kielc. Koszt wyjazdu 10 zł.

4) XIII Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca rozpocznie się w sobotę 02 października 2021, w Bazylice Katedralnej w Kielcach o godz. 10.00. Czas wspólnego pielgrzymowania będzie także zakończeniem jubileuszu 850. lecia naszej Katedry. Zapraszamy!

5) 9. października br., w sobotę, o godz. 13.00., przygotowujemy pieszą pielgrzymkę do MB Fatimskiej w pobliskich Dyminach. Zakończenie o godz. 18.00., Mszą świętą z udziałem całego dekanatu Kielce Południe.

6) 16 października br., organizujemy pielgrzymkę do Krakowa. W planie Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz zwiedzanie z przewodnikiem Wawelu i Starego Miasta. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Koszt wyjazdu 60 zł (w tym przejazd, bilety wstępu na Wawel, przewodnik i ubezpieczenie).  

7) Dzisiaj przy wyjściu z kościoła prowadzimy zbiórkę do puszek na wsparcie będących w trudnej sytuacji Afgańczyków. Bóg zapłać darczyńcom. Zebrana ofiarę przekaże im Caritas  naszej diecezji.

8) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli  do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Jan KAZUŃ, lat 90, z ul. Żółkiewskiego;

+ Stefan MISZCZUK, lat 77, z ul. Petyhorskiej;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…