6. Niedziela Wielkanocna , 09.05.2021r.

maj 8, 2021

 1) Przeżywmy wielkanocny okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominamy tym, którzy zaniedbali, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź  i Komunię wielkanocną.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

Rozpoczęliśmy maryjną modlitwę miesiąca maja. Przypominamy, że w dni powszednie „nabożeństwa majowe” będą o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

– czwartek 13. maja br., przypada  wspomnienie NMP z Fatimy. O godz. 20.00., ( nie o 19.00), zapraszamy na pierwsze w tym roku Nabożeństwo Fatimskie i Różaniec Fatimski; Ponieważ wiele osób prosi nas o modlitwę i Mszę świętą za wstawiennictwem MB Fatimskiej zdecydowaliśmy, że będziemy każdego 13. dnia miesiąca przyjmowali te intencje o charakterze tzw. Mszy świętej zbiorowej, z dowolną ofiarą. Podobnie również będziemy postępowali w miesiące wakacyjne, w lipcu i sierpniu, na Mszy świętej o godz. 10.00. Bóg zapłać za zrozumienie. 

3) W czwartek od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią.  (Zapraszamy też rodziców, krewnych, ale jeśli mogą, niech skorzystają ze spowiedzi wcześniej)

– w piątek, 14. maja., święto Apostoła Macieja; W piątek po wieczornej Mszy św. (około 19:30) przygotowanie kościoła (zapraszamy rodziców trzecich klas i prosimy o przyniesienie środków czystości wraz z przyborami do sprzątania itp.)
Sobota, 15 września, Uroczysta Komunia Święta:
g.10:30 klasa 3A; g. 12:00 klasa 3B g. 13:30 klasa 3C

4) Przypominamy, że zgodnie z zarządzeniami nadal obowiązują w kościele maseczki ochronne, dystans 2m. między osobami i powrót do zasady, że jedna osoba jest na 15m/kw., w świątyni. W sumie, w naszym kościele może przebywać  ok. 90. osób, Pozostałych prosimy o wspólnotę modlitwy, słuchając Mszy świętej na zewnątrz kościoła.

5) Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na kościół, także poprzez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach najbliższych dni i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

                                                               SZCZĘŚĆ BOŻE!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W tych dniach odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Jacek MĘDAK,  lat 57., z ul. Chodkiewicza;

+ Irena ZAWIERTA,  lat 90., z Alei na Stadion;

Wieczny odpoczynek racz Im  dać Panie…