Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, 16.05.2021r.

maj 16, 2021

1)Wczoraj grupa prawie sześćdziesięciu dzieci z klas III SP, przystąpiła do pierwszej Komunii świętej. Dziękujemy rodzicom za współpracę w pięknym i owocnym przygotowaniu duchowym dzieci. Bóg zapłać także za wszystkie prace związane z przygotowaniem, sprzątaniem i dekoracją kościoła na tę uroczystość. Szczególne podziękowania dla ks. Karola, ks. Łukasza, Pani katechetki Anety, Pana organisty Askaniusza i Pana kościelnego Antoniego.

Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień, dziękczynienie za dar Eucharystii i przyjętej Komunii świętej. Dzisiaj dzieci Pierwszej Komunii świętej będą na mszach świętych: o godz. 10.00, kl. IIIA; o godz. 11.30., kl. IIIB; o godz. 18.00, kl. IIIC.

Ponadto, z powodu ograniczeń pandemii, dzieci przyjdą jeszcze na godz. 18.00.,: w poniedziałek i czwartek kl. IIIA; we wtorek i piątek kl. IIIB; w środę i sobotę kl. IIIC

 Kończy się okres wielkanocny. Prosimy tych, którzy zaniedbali, aby jak najszybciej przygotowali się do spowiedzi  i Komunii świętej wielkanocnej.

         Dzisiaj Nabożeństwa Majowe: na Pakoszu o godz. 15.00 i w kościele o godz. 17.30.

Zapraszamy także dzisiaj, po wieczornej Mszy świętej na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z czytaniem Listów św. Pawła Apostoła oraz pieśniami uwielbienia. 

3) Za tydzień, przypada Niedziela Zesłania Ducha Świętego. Przygotowujemy się do tej uroczystości przez codzienną modlitwę Nowenny do Ducha Świętego.

4) Wśród naszych parafian powstała inicjatywa zorganizowania pielgrzymki autokarowej na Litwę, do Wilna, Kowna, Trok i Szawle. Koszt tej pięciodniowej pielgrzymki, wspieranej organizacyjnie przez biuro Selva tour z Kielc wynosi 1200zł plus 35 euro. Zainteresowani mogą się zapoznać z programem , który jest wywieszony na tablicy ogłoszeń. Zapisy do 30. maja., br.

5) Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary na kościół między innymi poprzez wpłaty na konto bankowe naszej parafii.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach najbliższych dni i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

                                                               SZCZĘŚĆ BOŻE!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W tych dniach odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Tomasz PIETRAS,  lat 38., z ul. Ks. Ściegiennego;

Wieczny odpoczynek racz Mu  dać Panie…