XII. Niedziela Zwykła, 20.06.2021r.

cze 19, 2021

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;

– w czwartek, uroczystość , Narodzenia św. Jana Chrzciciela;

2) Zapraszamy dalej na Nabożeństwa Czerwcowe, ku czci NSPJ. W dni powszednie o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej, a w niedziele i święta kościelne o godz. 15.00 na Pakoszu i o 17.30, przed Mszą Św. wieczorną, w kościele.

3) Zachęcamy do nabywania i lektury katolickiej prasy: Gościa Niedzielnego, Niedzieli, Misji dzisiaj, Apostolatu starszych i chorych.

4) Biskup Kielecki Jan Piotrowski z dniem 20 czerwca 2021 r. odwołuje dyspensę od obowiązku udziału w niedzielnej Mszy Świętej. Pamiętajmy jednak obowiązuje nas nadal zakrywanie ust i nosa w zamkniętej przestrzeni kościoła. Zadbajmy o to, abyśmy czuli się bezpiecznie.

5) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie będziemy pamiętać w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie, świadectwie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W tych dniach pożegnaliśmy we mszach świętych pogrzebowych:

+ Wacława WIECZORKA,  lat 73., z ul. Chłodnej;

+ Ryszarda KAPUSTĘ,  lat 64., z ul. Chodkiewicza;

Wieczny odpoczynek racz Im  dać Panie…