XVI. Niedziela Zwykła. 18.07.2021r.

lip 18, 2021

1) Zapowiadamy, że za tydzień, w niedzielę 25. lipca, br.,  z racji wspomnienia Świętego Krzysztofa, patrona kierowców, po wszystkich Mszach Świętych, na parkingach wzdłuż ulicy Sobieskiego i ulicy Batorego, tradycyjnie poświęcimy samochody i wszelkiego rodzaju pojazdy.

Zapraszamy wszystkich kierowców zawodowych i amatorów. Będziemy razem prosili Świętego Krzysztofa i Aniołów Stróżów o opiekę nad podróżującymi i prowadzącymi pojazdy.      Kierowcy otrzymają pamiątkowe obrazki z modlitwą o szczęśliwą drogę i opiekę w podróżowaniu. Ofiara zbierana z tej okazji będzie przeznaczona na pomoc polskim misjonarzom.

2) W tym tygodniu, w liturgii będziemy się modlili za wstawiennictwem:

– w czwartek święto  św. Marii Magdaleny;

– w piątek święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy;

– w sobotę wspomnienie św. Kingi dziewicy;

3) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych. Jest także nowy dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

4) Witamy serdecznie przybywających do nas wakacyjnych gości i prosimy niech czują się dobrze w naszym kościele i parafialnej wspólnocie. Codziennie pamiętamy w modlitwie o naszych parafianach. Wy też nie zapomnijcie o modlitwie, o obowiązku niedzielnej Mszy Świętej i postawie dobrego chrześcijanina.

Niech w czasie wakacyjnych podróży wszystkich prowadzi NMP Matka Dobrej Drogi a Opatrzność Boża roztacza nad Wami swoją opiekę!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Krystyna BANASIK, lat 69,  z DPS ul. Sobieskiego;

+ Zbigniew SIEKIERA, lat 67,  z ul. Chodkiewicza;

+ Anna DOMAŃSKA, lat 74, ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…