XXII Niedziela Zwykła, 29.08.2021r.

sie 28, 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1) W liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– w środę wspomnienie Bł. Bronisławy dziewicy;

– w czwartek o godz. 17.00., zapraszamy na tzw. Godzinę świętą, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Adoracją do godz. 18.00.

– w piątek, wspomnienie św. Grzegorza Wlk., papieża i dK;

– piątek jest pierwszym w miesiącu wrześniu. Zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty. Od godziny 17.00 będzie spowiadał dodatkowo ks. Wiktor.

Od 17.00., będzie również  wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość modlitwy w ciszy. O 18.00.,  Msza święta i nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa, z wystawieniem do godz. 19.00.  

Z racji 1. soboty miesiąca, o godz. 17.15., nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.  W pierwszą sobotę miesiąca, rano, od godz. 9.00., odwiedzimy, po wakacjach, naszych chorych i starszych parafian, z posługą kapłańską.

2) W tym tygodniu, po wakacjach, 1. września w środę,  rozpoczyna się Nowy Rok Szkolny. Na prośbę rodziców i w porozumieniu z dyrekcją szkoły, rozpoczęcie roku szkolnego będzie miło następujący przebieg:

– o godz. 9.00.. w szkole, będą miały rozpoczęcie klasy starsze, od V do VIII. Następnie przejdą do kościoła, gdzie o godz. 10.00 będzie uroczysta Msza święta dla wszystkich, także dla klas młodszych od 0 do IV. Po Mszy świętej, klasy młodsze przejdą do szkoły na swoje rozpoczęcie roku o godz. 11.00.

Dziękczynienie za przeżyte wakacje i duchowe rozpoczęcie nowego roku szkolnego powinno być w stanie łaski uświęcającej, dlatego: – w piątek, 3. września, który jest też pierwszym piątkiem w miesiącu wrześniu, na godzinę 17.00., zapraszamy do spowiedzi uczniów od klasy IV. 

– w niedzielę, 5. września, po wakacjach, na godz. 11.30 zapraszamy na Mszę świętą wszystkie dzieci szkolne i młodzież.

Najmłodszych uczniów, z klas 0 i I. prosimy, aby wtedy z pomocą rodziców, przygotowali i przynieśli do kościoła swoje tornistry, plecaki i przybory szkolne, które zostaną im uroczyście poświęcone. Prosimy, aby też wtedy zajęli miejsca w pierwszych ławkach.

Przypominamy, że w naszej parafii, msza święta o godz. 11.30., jest szczególnie przeznaczona dla dzieci szkolnych.

3) Z 4/5 września, czyli z soboty na niedzielę, nasz dekanat Kielce – Południe, już tradycyjnie prowadził nocne czuwanie na Jasnej Górze. Miniony i obecny rok są też szczególne ze względu na pandemię  ale również z powodu Ogólnopolskich Dożynek, które będą 4 i 5. września br.,  Przewidywany jest napływ znacznej ilości pielgrzymów. Chętnych, na tę pielgrzymkę i nocne czuwanie prosimy o zorganizowanie się i wyjazd własnymi samochodami.

4) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych. Jest także dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Andrzej KSIĄŻEK, lat 68,  z ul. Biesak;

+ Andrzej STRÓJWĄS, lat 63,  z ul. Bocznej;

+ Adam STRADOWSKI, lat 86, z ul. Żółkiewskiego;

+ Marian OSTROWSKI, lat 89,  z ul. Pakosz;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…