XXIX Niedziela Zwykła, 17. października 2021r.

paź 16, 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Przypominamy, że dzisiaj o godz. 15.30.,  odbędzie się spotkanie formacyjne dla młodzieży kl. VIII, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

Także dzisiaj po wieczornej Mszy świętej adoracja eucharystyczna i wspólnotowa modlitwa tekstami a Listów św. Pawła Apostoła i śpiewem pieśni religijnych

1)W dzisiejsza niedzielę rozpoczynamy  w naszym kościele modlitwy w ramach tzw. Tygodnia Misyjnego. Pragniemy ożywić we wszystkich ducha odpowiedzialności za dzieło misyjne Kościoła. We wtorek Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą dzieci z naszej Grupy Przyjaciół Misji.

W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego zbierzemy ofiarę na wsparcie kieleckich misjonarzy i misjonarek, którzy posługują  na Wybrzeżu Kości Słoniowej, w Kamerunie, Tanzanii, na Jamajce, w Peru, w Brazylii i w Kazachstanie.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.00; w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św. Jesteśmy wdzięczni rodzicom, babciom, dziadziusiom za przypominanie dzieciom oraz przychodzenie z nimi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

jutro święto Św. Łukasza Ewangelisty,

  • we wtorek bł. Ks. Jerzego Popiełuszki; w tym dniu po każdej Mszy świętej będzie błogosławieństwo relikwiami bł. Ks. Jerzego.

– w środę będziemy się modlili za wstawiennictwem Św. Jana Kantego;

– w piątek, 22. października, przypada wspomnienie liturgiczne Św. Jana Pawła II.

2) Zbliża się 1. listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny, kiedy szczególnie pamiętamy o naszych zmarłych w tzw. Wypominkach. Na prośbę parafian będziemy się modlili i czytali wypominki przed wszystkimi niedzielnymi mszami;

Na ławkach i przy wyjściu z kościoła są rozłożone kartki wypominkowe, które można zabrać do domów i wypisać imiona i nazwiska swoich zmarłych i w ciągu najbliższych dni przekazać je księżom. (Ofiara za wypominki roczne od jednej zmarłej osoby, jak za Mszę Świętą. Na półroczne, kwartalne czy jednorazowe w niedziele listopada, proporcjonalnie mniej). Nowe wypominki rozpoczniemy czytać i modlić się za poleconych zmarłych, od niedzieli 07.listopada, br.

3) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych; Jest także dwumiesięcznik „Misje dzisiaj” z naszym dodatkiem, o życiu i pracy kieleckich misjonarzy.

4) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym. Obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice wypraszamy Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Zawierzmy się Matce Najświętszej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł  do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Mieczysław TUTAJ, lat 90, z ul. O. Kordeckiego,

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…