XXVIII. Niedziela Zwykła, 10. X.2021r.

paź 9, 2021

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

1. Dzisiaj, w niedzielę poprzedzającą dzień wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową, w kraju i środowiskach polonijnych, obchodzimy Dzień Papieski  Modlimy się za wstawiennictwem św. Jana Pawła II i prowadzimy tradycyjną zbiórka środków na stypendia szkolne dla zdolnej i niezamożnej młodzieży. Bóg zapłać darczyńcom

         Dzisiaj o 16.30., będziemy odmawiali Różaniec słuchając głosu papieża, św. Jana Pawła II.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej, także w dni powszednie, po Mszy świętej o godz. 17.00; w niedziele, o godz. 16.30., przed Mszą św. Jesteśmy wdzięczni rodzicom, babciom, dziadziusiom za przypominanie dzieciom oraz przychodzenie z nimi na modlitwę różańcową i pomoc w tej  modlitwie.

– Przypomnijmy w naszych rodzinach, że msze święte wieczorne, w miesiącu październiku, są już o godz. 17.00.

2) W liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– w środę wspomnienie liturgiczne Św. O. Honorata Koźmińskiego, prezbitera. O godz. 19.00 Msza święta i ostatnie w tym roku  Nabożeństwo Fatimskie. Zapraszamy. Zabierzcie lampiony.

– w piątek wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dK;

Tego dnia będziemy obchodzić też Dzień Dziecka Utraconego. To czas szczególnej pamięci o najmłodszych zmarłych, których bliscy nierzadko nie mieli szansy nawet ich poznać.

Msza św. w intencji dzieci utraconych i ich rodziców zostanie odprawiona w naszym kościele w piątek o godz. 17:00. Następnie o godz. 17:30 odmówimy różaniec za te dzieci oraz za ich najbliższych. 

3) W sobotę 16 października br., wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;   O godz. 7.00 rano wyjeżdżamy 2 autokarami na pielgrzymkę do Krakowa. W planie Msza św. w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach oraz zwiedzanie z przewodnikiem Wawelu i Starego Miasta. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy; zapisy w zakrystii. Koszt wyjazdu 60 zł (w tym przejazd, bilety wstępu na Wawel, przewodnik i ubezpieczenie).  

4) W najbliższą niedzielę, 17. października, o godz. 15.30.,  spotkanie formacyjne dla młodzieży klas VIII, która przygotowuje się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

5) Polecamy prasę katolicką Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa dla dzieci, Biuletyn Apostolstwa Starszych i chorych.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł  do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Franciszek POTOCKI, lat 89, z ul. Lisowczyków,

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…