XXXII. Niedziela Zwykła 07.XI. 2021r.

lis 6, 2021

1) Dzisiaj i we wszystkie niedziele listopada, zapraszamy o godz. 16.30 na Nabożeństwo Różańcowe, w czasie którego będziemy się modlili za naszych zmarłych parafian i polecanych w tzw. wypominkach jednorazowych.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

We wtorek, święto rocznicy poświęcenia Bazyliki na Lateranie w Rzymie;

– w środę wspomnienie św. Leona Wielkiego papieża i dK;

w czwartek, 11. listopada, przypada,  już 103. rocznica Odzyskania Niepodległości w 1918 roku. Wspominamy i modlimy się za bohaterów tych ważnych wydarzeń, którzy na ołtarzu wolności Ojczyzny złożyli swoje życie, zdolności, młodość i szczęście. Zapraszamy wszystkich, do wspólnej modlitwy za Ojczyznę. Ponieważ jest to dzień wolny od pracy, porządek Mszy świętych będzie jak w każdą niedzielę. Po południu, o godz. 16.30 – Różaniec za poległych w obronie Niepodległości Ojczyzny;

w piątek, wspomnienie Św. Jozafata Kuncewicza, bp i męczennika;

– w sobotę, wspomnienie pierwszych męczenników Polski, świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka, i Krystyna;

3) Rozpoczęliśmy modlitwę za zmarłych, według nowych tzw. wypominków. Ewentualne nieścisłości czy błędy w brzmieniu nazwisk i imion prosimy zgłaszać w zakrystii. Można nadal zamawiać wypominki roczne, półroczne lub kwartalne.

4) 13. listopada, br. w sobotę, organizujemy pielgrzymkę do parafii Zabawa – Wał Ruda, w diecezji tarnowskiej, gdzie będzie miało miejsce uroczyste przekazanie relikwii błogosławionej Karoliny Kózkówny, dla naszej parafii. Odwiedzimy miejsce Jej urodzenia i męczeńskiej śmierci.

Program: wyjazd sprzed naszego kościoła o godz. 7.30.; o 10.00., przewidujemy Mszę świętą z przekazaniem relikwii, następnie jeżeli będą sprzyjające warunki atmosferyczne odprawimy Drogę Krzyżową do miejsca Jej męczeństwa oraz zwiedzimy dom rodzinny i skansen wsi galicyjskiej.

Planujemy również odwiedzenie pobliskiego Szczepanowa, sanktuarium, gdzie urodził się Św. Stanisław, biskup i męczennik, główny Patron Polski. Mamy jeszcze wolne miejsca.

W zakrystii, przyjmujemy zapisy chętnych na tę autokarowa pielgrzymkę. Można także wpłacać 40 zł., za przejazd.

5) W najbliższą niedzielę, w całej Polsce, także w naszej parafii, będziemy obchodzili Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku modlimy się szczególnie za braci chrześcijan w dotkniętym różnymi tragediami kraju, jakim jest Liban.

Prosimy o wsparcie tamtejszych prześladowanych chrześcijan modlitwą i ofiarą składaną do puszek, w przyszłą niedzielę, przy wyjściu z kościoła.

6) Przypominamy, że w związku z pandemią koronawirusa mamy zachowywać dystans między osobami i obowiązek zakrywania maseczką ust i nosa;

7) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

8) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym. Obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Zawierzmy się Matce Najświętszej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Wanda SMOLIŃSKA, lat 64, z ul. Lisowczyków,

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…