1. NIEDZIELA ADWENTU, 27.11.2022R.

lis 26, 2022

Symbole i zwyczaje Adwentu

1) Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. W osobistym wymiarze jest to kolejny Adwent w naszym życiu. Rozważajmy w sumieniu i pytajmy – jak wykorzystuję czas darowany mi przez Boga.

         W adwentowe dni powszednie, o godz. 6.00., rano pierwsze prawdziwe Roraty dla Odważnych. Natomiast o 17.00, będziemy odprawiali Mszę Świętą wotywną o NMP – będzie to Msza Święta Adwentowego Czuwania, z krótkim rozważaniem dla dzieci i dorosłych.

Wszystkie odważne dzieci(nie tylko z klas III.) zapraszamy, już od jutra, na godz. 17.00. Na adwentowe czuwanie, nie zapomnijcie od jutra zabrać waszych lampionów. Niech rozświetlają naszą adwentową drogę. Na zakończenie  mszy adwentowego czuwania będziemy zbierali serduszka dobrych uczynków i losowali figurki NMP Niepokalanej na wspólną wieczorną, modlitwę w rodzinie. Otrzymacie też adwentową wyklejankę z Małym Gościem Niedzielnym.

2) Dzisiaj na pierwszej Mszy Św. poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół w naszych rodzinach. Te opłatki są też znakiem jedności całej rodziny parafialnej i każda rodzina, każda osoba ma prawo je mieć.

Opłatki będą rozprowadzane po mszach świętych, tylko w przedsionku kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiara, którą tradycyjnie składacie wesprze dalsze prace, przy naszej nowej Auli parafialnej. Prosimy nie kupować, nie poświęconych opłatków, na bazarach czy w supermarketach.

 Są już „wigilijne świece Caritas” w cenie 10 zł na obiad dla dziecka w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej. Także w naszej parafii są dzieci, które korzystają z tej formy pomocy.

3) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

w środę, święto świętego Andrzeja Apostoła; Pamiętajmy o licznych solenizantach;

 – w czwartek, I. w miesiącu o godz. 16.00., Godzina święta i o 16.30 Różaniec

– w piątek, który jest też pierwszym w miesiącu grudniu, będziemy spowiadali od godz., 16.00.  O 16.30 Różaniec i po wieczornej Mszy świętej o godz. 17.00., nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. O 18.00 druga Msza święta, po której ok. godz. 18.00.,  zapraszamy do wspólnej adoracji i modlitwy pod przewodnictwem wspólnoty rodzinnej Domowego Kościoła.

– w sobotę, która jest pierwszą w miesiącu, o godz. 16.00., zapraszamy na  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP i Różaniec;

Wcześniej, od 9.00. rano, chcielibyśmy odwiedzić z posługą naszych starszych i chorych parafian.  Prosimy się przygotować duchowo, także do spowiedzi już przed świętami Bożego Narodzenia.

4) W przyszłą niedzielę, 4. grudnia, przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy Świętej, o godz. 11.30., poświęcimy i nałożymy dzieciom klas III, Szkoły Podstawowej, przygotowującym się do I. Komunii Świętej, medaliki Niepokalanej. Prosimy rodziców, aby w sklepach z dewocjonaliami nabyli dla swoich pociech skromne, ich pierwsze medaliki. Odbędzie się tez kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

6) Przypominamy, że dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 17.00., jest obowiązkowe spotkanie przygotowawcze do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, którego udzieli naszej młodzieży, ks. Biskup Andrzej Kaleta, w sobotę 17. Grudnia., o godz. 11.00.

Krąg Biblijny zaprasza wszystkich naszych parafian do włączenia się w przedświąteczną akcję Fundacji Małe Stópki „Paczuszka dla maluszka”. Akcja trwać będzie od 27.11 do 24 grudnia. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z art. higienicznymi tj. proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła które złożymy pod choinką w przedsionku naszego kościoła. Z góry dziękujemy za Wasze otwarte serca.

7) Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej, katolikom w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie Kościół był prześladowany i nadal jest w trudnej sytuacji. Możemy włączyć się w to piękne dzieło, składając w najbliższą niedzielę ofiary do puszek.              SZCZĘŚĆ BOŻE