I. NIEDZIELA ADWENTU, 28.XI. 2021r.

lis 27, 2021

1) Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu, kolejny w naszym życiu. Rozważajmy w sumieniu i pytajmy – jak wykorzystuję czas darowany mi przez Pana Boga?

W adwentowe dni powszednie, o godz. 17.00, będziemy odprawiali Mszę Świętą wotywną o NMP – będzie to Msza Święta Adwentowego Czuwania, z krótkim rozważaniem dla dzieci i dla dorosłych.

Wszystkie odważne dzieci, zapraszamy już od jutra, na godz. 17.00. Na adwentowe czuwanie, nie zapomnijcie zabrać waszych lampionów. Niech rozświetlają naszą adwentową drogę! Na zakończenie będziemy tradycyjnie zbierali serduszka dobrych uczynków i losowali figurki NMP Niepokalanej na wspólną wieczorną, modlitwę w rodzinie. Razem z Małym Gościem Niedzielnym przygotowujemy dla dzieci specjalne pomoce na adwentowej drodze, adwentową wyklejankę, która poprowadzi nas w tym roku po ziemskiej Ojczyźnie Pana Jezusa, po Palestynie.

Odpowiadając na oddolną inicjatywę parafian, zdecydowaliśmy, ze w Adwencie będziemy też odprawiać w dni powszednie Roraty o godz. 6.00. rano. Zapraszamy „odważnych” parafian, którym nie straszne wczesne wstawanie.

2) Dzisiaj na pierwszej Mszy Św. poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół w naszych rodzinach. Opłatki są też znakiem jedności całej rodziny parafialnej i każda rodzina, każda osoba, ma prawo je mieć. Opłatki wigilijne będą rozprowadzane po mszach świętych, tylko w przedsionku kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiara, którą tradycyjnie składacie wesprze dalsze prace, wykończeniowe nowej Auli parafialnej.

 Są już „wigilijne świece Caritas” w cenie 8 zł na obiad dla dziecka w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej.

3) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

 W Adwencie zapraszamy na Różaniec zawsze o godz. 16.30.

we wtorek święto, św. Andrzeja Apostoła; Pamiętajmy o licznych solenizantach, którym patronuje święty Apostoł;

 – w czwartek, 2. grudnia, o godz. 16.00., Godzina święta, adoracja, o 16.30., Różaniec i możliwość spowiedzi.

– w piątek, który jest też pierwszym w miesiącu grudniu, o godz. 16.00., Adoracja Eucharystyczna, spowiedź piewszopiątkowa i Różaniec.

Po Mszy świętej adwentowego czuwania z dziećmi, nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Druga Msza św. o godz. 18.00. Następnie zapraszamy na adorację i modlitwy pod przewodnictwem wspólnoty rodzinnej Domowego Kościoła do godz.19.30..

– w sobotę, wspomnienie Św. Barbary; Zapraszamy do wspólnej modlitwy za liczne solenizantki, którym patronuje Św. Barbara. Sobota jest pierwszą w miesiącu, o godz. 16.00., zapraszamy na adoracje i  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.;

Wcześniej, od 9.00. rano, chcielibyśmy odwiedzić z posługą naszych starszych i chorych parafian.

– w niedzielę 5. grudnia przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy Świętej, o godz. 11.30., poświęcimy i nałożymy dzieciom klas III, Szkoły Podstawowej, przygotowującym się do I. Komunii Świętej, medaliki Niepokalanej. Prosimy rodziców, aby w sklepach z dewocjonaliami nabyli dla swoich pociech skromne, ich pierwsze medaliki.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

5) Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej, katolikom w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie Kościół był prześladowany i nadal jest w trudnej sytuacji. Możemy włączyć się w to piękne dzieło, składając w najbliższą niedzielę ofiary do puszek.

6) Krąg Biblijny spotykający się w naszej parafii, pragnie włączyć się w ogólnopolska akcję „ Paczuszka dla Maluszka”. To  zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach dla dzieci. W inicjatywę można się włączyć składając w darze artykuły higieniczne do specjalnego kosza, który został umieszczony w przedsionku naszego kościoła przy choince. Bóg zapłać darczyńcom!

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+Zofia PIEROŻEK,  lat 94., z ul. Ks. Ściegiennego;

+Elżbieta MACIĄGOWSKA, lat 66., z ul. O. Westerplatte;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…