1. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 06.III.2022r.

mar 5, 2022

– po Mszy świętej o godz. 8.00. spotkanie Róż Żywego Różańca i zmiana Tajemnic Różańcowych;

1)W minioną środę, Środę Popielcową, rozpoczęliśmy liturgiczny czas Wielkiego Postu. W każdy piątek Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych  o godz. 16.15,. Po Drodze Krzyżowej udzielamy Komunii świętej tym, którzy nie zostają na Mszy świętej o godz. 17.00.  O 17.30., Różaniec.

O godz. 18.00., jest  jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową prowadzi młodzież oraz inne wspólnoty modlitewne naszej parafii. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie będziemy zbierać ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę, a więc już od dzisiaj, o godz. 16.15., odprawiamy pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 17.00.

Pamiętajmy o charakterze pokutnym tych rozpoczynających się, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

2) W dniu 12 marca br. przypada 400. rocznica święceń kapłańskich św. Andrzeja Boboli, patrona Polski. Właśnie z tej okazji, przed msza świętą wieczorną modlimy się  nowenną do Św. Andrzeja Boboli, w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa.

3) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego.

5) Pragniemy poinformować parafian, że otrzymaliśmy potwierdzenie od spółki Gazowniczej PGNiG, że nasze oświadczenie o przeznaczeniu paliwa gazowego zostało pozytywnie zweryfikowane. Tym samym zostaliśmy objęci tzw. ochroną taryfową. Choć musieliśmy już zapłacić pierwszą wysoką opłatę za gaz do ogrzewania kościoła, mamy nadzieję, że zostanie ona z czasem  zrekompensowana.

Dziękujemy naszym parafianom, którzy pomogli nam w uregulowaniu tych energetycznych problemów. Bóg zapłać! Czas jest trudny, sami o tym słyszycie, zapowiadają się dalsze podwyżki, ale trzeba mieć nadzieję, że im podołamy.

O wszystkich tych problemach i ich rozwiązywaniu, oczywiście będę na bieżąco informował parafian.

6) Wszyscy jesteśmy przejęci wojną, która toczy się na Ukrainie. Także dzisiaj modlimy się o pokój i zbieramy do puszek ofiarę na wsparcie uciekinierów zza wschodniej granicy. Bóg zapłać darczyńcom! Ofiary będą przekazane przez Caritas Diecezjalną, na rozpoznane potrzeby.

Dzisiaj po Mszy świętej wieczornej, rozpoczniemy czuwanie modlitewne w intencji pokoju na Ukrainie. Będzie ono trwało do godz. 21.00. Serdecznie, wszystkich zapraszamy na tę wieczorną modlitwę w ciszy.

SZCZĘŚĆ BOŻE!