1. Niedziela Wielkiego Postu, 18.02.2024r.

lut 22, 2024

             

                                                                                                                                                                       

1)W minioną środę, Środę Popielcową, rozpoczęliśmy liturgiczny czas Wielkiego Postu. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., jest jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii oraz inne wspólnoty parafialne. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących.

Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

2) Od dzisiaj, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15., zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem.

Pamiętajmy o charakterze pokutnym tych, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Prosimy o większe wyciszenie w rodzinach, ograniczenie głośnego słuchania muzyki  i innych rozrywek. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu i papierosów. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawiamy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

3) W czwartek o godz. 15.00 zapraszamy na modlitwę i konferencję na temat tzw. Całunu Turyńskiego, która poprowadzi misjonarka dr Anna Krogulska. Całun Turyński to płótno, w które zawinięte było zmarłe ciało Pana Jezusa. Zostały na mim utrwalone także ślady męki Zbawiciela. Po konferencji będzie możliwość prywatnej modlitwy przy kopii całunu.

4) Od najbliższego czwartku, po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla, który patronuje naszej parafii.

        Przypominamy także, że w piątki, po Mszy świętej o godz. 17.00., modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.

5) Najbliższą niedzielę, II. Wielkiego Postu, będziemy przeżywali jako niedzielę misyjną, modląc się i wspierając naszych misjonarzy i misjonarki ofiarą zbieraną do puszek.

        W przyszła niedzielę, po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z czytaniem Listów św. Pawła Apostoła i śpiewem wielkopostnych pieśni religijnych.

4) Pragniemy podziękować wszystkim, którzy chcą się modlić i zamawiają msze święte w różnych intencjach, dziękczynne, błagalne, za zmarłych, itd. Ofiara jaką wtedy składacie jest tradycyjnie źródłem utrzymania księdza i nie ma jakiejś określonej stawki, czy konkretnej kwoty. Tak było od wielu lat i tak mamy nadzieję pozostanie, bo jest to ofiara. Jednak, ponieważ wzrosły koszty utrzymania, także np. podatków od liczby parafian, które płacimy regularnie do Urzędu Skarbowego, czy choćby na ZUS, prosimy parafian zamawiających msze święte, jeżeli mogą i chcą, aby podnieśli ofiarność w tej dziedzinie. Bóg zapłać za zrozumienie!

        Także msze święte parafialne, o charakterze zbiorowym będziemy odprawiali tylko w środy razem z Nabożeństwem przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy

                                               SZCZĘŚĆ BOŻE!