5. NIEDZIELA ZWYKŁA, 5.II.2023R.

lut 9, 2023

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w piątek,  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy;

– w sobotę, 11. lutego., br., wspomnienie NMP z Lourdes; tego dnia będziemy obchodzili Światowy Dzień Chorych, ustanowiony przez Św. Jana Pawła II, w 1992 roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za chorych i z chorymi w naszym kościele.

W czasie Mszy świętej o godz. 17.00., udzielimy chorym, Sakramentu Namaszczenia Chorych. Przypominamy, że przyjmujący Sakrament Namaszczenia Chorych powinni być w stanie łaski uświęcającej.

W parafii p.w. św. Stanisława Biskupa tym uroczystościom w wymiarze diecezjalnym, o godz. 11.00.,  będzie przewodniczył ks. Bp Marian Florczyk.

2) Rozpoczęliśmy nowy cykl przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, w grudniu 2022 roku. Prosimy młodzież z klas VII, aby zgłaszała się do ks. Łukasza w celu zapisania się i otrzymania właściwych wskazówek.

3) Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwa modlitwą!

Po przerwie związanej z pandemią wróciliśmy do tradycyjnej formy wizyty duszpasterskiej. Pragnę podziękować wszystkim za życzliwe przyjęcie OTWARTE DRZWI WASZYCH DOMÓW A PRZEDE WSZYSTKIM WASZE OTWARTE SERCA. Była to okazja do wspólnej modlitwy, omówienia problemów dotyczące życia naszej wspólnoty parafialnej. Dziękujemy za wszystkie rady, propozycje, uwagi o funkcjonowaniu naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby parafii oraz utrzymanie księży.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych;

                                                         SZCZĘŚĆ BOŻE!