Brońmy św. Jana Pawła II.

gru 28, 2022

Nasz Dziennik: Przestańcie zdradzać Kościół [z Adamem Bujakiem, artystą fotografikiem, dokumentalistą pontyfikatu św. Jana Pawła II, rozmawia Małgorzata Rutkowska]  

Rozmowa o „zdradzie Kościoła”, czyli atakach na Jana Pawła II, dokonywanych „również rękami katolików i katolickich mediów” oraz „niestety niektórych księży”. Adam Bujak mówi m.in:

– Mam na myśli zwłaszcza tych [duchownych], którzy piszą do „Gazety Wyborczej”, jak o. Tomasz Dostatni, ale też kilku innych.

– Powiedziałem ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu, którego znam od dawna: „Dlaczego niszczysz Kościół, po co to robisz? Zostaw Kościół w spokoju”. „Bo ja walczę o prawdę” – odparł. „Jaką prawdę? Wdajesz się w rozmowy z najgorszymi piśmidłami i gadzinowymi telewizjami. Po co to jest ci potrzebne?” – tłumaczyłem mu.

– Kościół właściwie zamilkł… Niektórzy biskupi walczą – odważnie broni Ojca Świętego ks. abp Marek Jędraszewski, który mocno wypowiada się również o gender i lgbt. Ale te głosy nie docierają do tysięcy młodych ludzi, których trzeba zmieniać.

– Najłatwiej zaatakować [Jana Pawła II] poprzez dziecko, bo krzywda najmłodszych najbardziej boli. [Przeciwnicy] Myśleli, czym uderzyć w Kościół, i sobie wymyślili pedofilię, uczynili z tego potężną machinę antykościelną. Przepraszam za słowo, ale to jest jedno wielkie draństwo. Pedofilia to pokłosie homoseksualizmu, a tej dewiacji ideolodzy nie chcą zniszczyć, bo to część lgbt i gender. Za życia Ojca Świętego nigdy nie słyszałem o przypadkach krzywdzenia dzieci, a byłem przecież na wielu rozmowach z Janem Pawłem II, które nieraz trwały do późnej nocy.

– To nie jest [zresztą] tylko nienawiść przeciwko św. Janowi Pawłowi II, ale to też nienawiść do dobra, Narodu, zwłaszcza że Ojciec Święty wiele mówił o prawach narodów, wzywał, żeby kochać Polskę. To jest właściwie odrzucane przez część młodych ludzi, dlatego podręcznik prof. Wojciecha Roszkowskiego „Historia i teraźniejszość” nie przebił się przez lewacką cenzurę do szkół. Kupują go za to tysiące ludzi niemających związków z edukacją. Lewica chce ukształtować ludzi pod dyktando lgbt i gender – bez Boga, bez Papieża, bez Narodu, bez historii, wyjałowić ich totalnie. Rewolucje francuska i bolszewicka miały za zadanie zniszczyć umysł człowieka i teraz dzieje się to samo. Trwa walka z dobrem, a ponieważ Ojciec Święty był dobrem, dlatego należy go zniszczyć.

– [Słaba reakcja opinii katolickiej na „kłamstwa wobec Jana Pawła II wynika] Ze zwykłej bojaźni. Ale to jest zdrada, oddanie się tamtej stronie. Polacy muszą się opamiętać. W czasach komunistycznych dokumentowałem przebieg polskiego Milenium – to było wielkie powstanie ku Panu Bogu, wolności, ze wspaniałymi kazaniami Prymasa Wyszyńskiego, ks. kard. Wojtyły. Tego mi dziś brakuje. Ruszcie się! To, co robi o. Tadeusz Rydzyk, to wielka rzecz, ale on jest prawie jedyny. Moim zdaniem to postać na miarę wielkiego Prymasa Wyszyńskiego; przewyższył swoim dziełem dokonania św. Maksymiliana M. Kolbego. Zbudował z niczego Radio Maryja, założył Telewizję Trwam, Akademię Kultury Społecznej i Medialnej, która kształtuje młodych ludzi; od blisko 25 lat wychodzi „Nasz Dziennik”. Co ważne, te wszystkie dzieła idą po linii wskazań św. Jana Pawła II, wiernie wypełniają jego nauczanie.