I. Niedziela Adwentu, 03.XII.2023r.

gru 3, 2023

gru 3, 2023

Polska Parafia Peterborough - Symbole i zwyczaje Adwentu

1) Rozpoczęliśmy liturgiczny okres Adwentu. W osobistym wymiarze jest to kolejny Adwent w naszym życiu. Rozważajmy w sumieniu i pytajmy – jak wykorzystuję czas darowany mi przez Boga. Od jutra, w adwentowe dni powszednie, o godz. 6.00., rano pierwsze Roraty dla Odważnych. Natomiast o 17.00, będziemy odprawiali Mszę Świętą Adwentowego Czuwania, z krótkim rozważaniem dla dzieci i dorosłych. Wszystkie odważne dzieci(nie tylko z klas III.) zapraszamy, już od jutra, na godz. 17.00. Na adwentowe czuwanie, nie zapomnijcie zabrać waszych lampionów. Niech rozświetlają naszą adwentową drogę. W tym roku patronuje nam św. Franciszek z Asyżu. Na zakończenie  mszy adwentowego czuwania będziemy zbierali serduszka dobrych uczynków i losowali figurki NMP Niepokalanej na wieczorną, modlitwę w rodzinie. Będzie też adwentowa wyklejanka z Małego Gościa Niedzielnego.

2) Dzisiaj na pierwszej Mszy Św. poświęciliśmy opłatki na wigilijny stół w naszych rodzinach. Te opłatki są znakiem jedności całej rodziny parafialnej i każda rodzina, każda osoba ma prawo je mieć.

Opłatki są rozprowadzane po mszach świętych, w przedsionku kościoła, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ofiara, którą tradycyjnie składacie, wesprze dalsze prace, przy naszej nowej Auli parafialnej. Prosimy nie kupować, nie poświęconych opłatków, na bazarach czy w supermarketach.

 Są już „wigilijne świece Caritas” w cenie 10 zł na obiad dla dziecka w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej. Także w naszej parafii są dzieci, które korzystają z tej formy pomocy.

3) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w czwartek, pierwszy w miesiącu grudniu, wspomnienie Św. Ambrożego Biskupa, patrona pszczelarzy; Po Mszy św. o godz. 17.00., zapraszamy na nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla.

– w piątek, 8. grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele o 6.00., Roraty i będzie też dodatkowa Msza święta  z kazaniem o godz. 11.00.,  a po niej zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach tzw. „Godziny Łaski”.

Na to spotkanie modlitewne prosimy szczególnie wspólnoty Róż Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Kręgu Biblijnego, „Margaretek” i Rycerzy Kolumba;

4), Dzisiaj, przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, na Mszy Świętej o godz. 11.30., poświęcimy i nałożymy dzieciom klas III, Szkoły Podstawowej, przygotowującym się do I. Komunii Świętej, medaliki Niepokalanej. Odbędzie się też kolejne spotkanie formacyjne dla rodziców.

5) Przypominamy, że dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 17.00., jest spotkanie przygotowawcze do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Kolejne, w we wtorek i czwartek po Mszy wieczornej, ok. 18.30.

6) Na prośbę ks. Biskupa Kieleckiego, dzisiaj po Mszach świętych zbieramy do puszek przy wyjściu z kościoła ofiarę na wsparcie Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodzieży.

7) Krąg Biblijny zaprasza naszych do włączenia się w przedświąteczną akcję Fundacji Małe Stópki „Paczuszka dla maluszka”. Akcja trwać będzie do 24 grudnia. W inicjatywę można włączyć się przygotowując paczkę z art. higienicznymi. Dziękujemy za Wasze otwarte serca.

8) Za tydzień, w II Niedzielę Adwentu, będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej, katolikom w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie Kościół był prześladowany i nadal jest w trudnej sytuacji. Możemy włączyć się w to piękne dzieło, składając w najbliższą niedzielę ofiary do puszek.             

9) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Jolanta MAJKOWSKA, lat 69, z ul. Rajtarskiej;

+ Feliks BARAN, lat 93, z ul. Pakosz;

+ Eugeniusz GUL, lat 83, z ul. O. Kordeckiego

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…