I. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 26.02.2023r.

lut 25, 2023

KOŹMICE ::. | Wielki Post

                                                                                                                             

1)W minioną środę, Środę Popielcową, rozpoczęliśmy liturgiczny czas Wielkiego Postu. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., będzie jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii oraz inne wspólnoty parafialne. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących.

Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

2) Od dzisiaj, w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15., zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem. Będą nam towarzyszyły postacie, które spotykał na Drodze Krzyżowej Jezus. Dzisiaj będzie to Poncjusz Piłat.

Pamiętajmy o charakterze pokutnym tych, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Prosimy o większe wyciszenie w rodzinach, ograniczenie głośnego słuchania muzyki  i innych rozrywek. Zachęcamy do abstynencji od alkoholu i papierosów. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawiamy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

3) W tym tygodniu przypadają także I. Czwartek, ( od 16.00 – Godzina święta – modlitwa w ciszy rozważając Mękę Pańską; I. Piątek – będziemy spowiadali od. godz. 16.00. Szczególnie zachęcamy do praktyki I. piątków miesiąca dzieci i młodzież.

W sobotę o godz. 16.30. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

Najbliższą niedzielę, II. Wielkiego Postu, będziemy przeżywali jako niedzielę misyjną, modląc się i wspierając naszych misjonarzy i misjonarki ofiarą zbieraną do puszek.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych

Przypominamy o wakacyjnej pielgrzymce do Fatimy i Santiago de Compostela. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i zapisy u ks. Karola.

5) Zapraszamy do Kina Moskwa na film o św. Józefie pt. „Opiekun”. Jest to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się okazją do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Seans dla naszej parafii 6 marca (poniedziałek) o godz. 19:00. Bilety w cenie 12 zł.

6) Zapraszamy rodziców klas 3 SP na kolejne spotkanie formacyjne przygotowujące do dnia I. Komunii świętej,  5 marca, w przyszłą niedzielę, po Mszy o godz. 11:30;

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Anna KĘPA,  lat 66., z ul. Rzeszowskiej;

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…