II. NIEDZIELA ADWENTU, 10.XII. 2023r.

gru 9, 2023

https://bernardynki.diecezja.tarnow.pl/wp-content/uploads/2019/12/images.jpg

1) Przypominamy dzieciom, młodzieży i dorosłym o trwającym Adwencie i naszej osobistej „Adwentowej drodze”. Podejmujmy dobre postanowienia, które nich przygotują nas duchowo do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00 oraz, na Msze Adwentowego Czuwania, o 17.00., kiedy w krótkim rozważaniu kierujemy adwentowe przesłanie oraz  zachętę do rodzinnej modlitwy.

2) Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w tym tygodniu, w piątek 15. grudnia i będą trwały do niedzieli 17 grudnia. Poprowadzi  je ks. Arkadiusz Karczyński, z parafii p.w. św. Teresy od Dzieciątka Jezus na Słowiku. Wspieramy rekolekcjonistę modlitwą i prosimy odpowiedzialnie wygospodarować sobie czas na rekolekcyjne spotkania i spowiedź. Szczegółowy program Rekolekcji jest umieszczony na stronie internetowej parafii.

15. XII.       Piątek – Rozpoczęcie Rekolekcji Parafialnych

6.00 Msza Święta roratnia

9.00 Msza Święta z nauką ogólną

17.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dzieci i dorosłych;

19.00 Msza Święta z nauką dla dłużej pracujących;

16.XII.       Sobota  –  Spowiedź – od 8.30 do 12.00 i od 16.00 do 19.15.

6.00 Msza Święta roratnia

9.00 Msza Święta z nauką ogólną

11.00. Msza Święta z Sakramentem Bierzmowania

16.30 – spowiedź szczególnie dla dzieci z SP;

17.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dzieci i dorosłych;

19.00 Msza Święta z nauką dla dłużej pracujących;

17. XII.  Niedziela  –  Zakończenie Rekolekcji

8.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dorosłych;

10.00 Msza Św. z nauką ogólną;

11.30 Msza Święta z nauką dla dzieci i rodzin;

17.00  Msza Święta z nauką ogólną dla dorosłych;

Zaproszeni księżą będą spowiadać w sobotę, od godz. 8.30 do 12.00 i od 16.30 do 19.00., z udziałem zaproszonych kapłanów, z innych parafii naszego dekanatu.

3) Opłatki na wigilijny stół, biały chleb, który będziemy łamać, składając sobie Bożonarodzeniowe życzenia są rozprowadzane tylko w kościele, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy je zabrać także starszym i chorym parafianom, którzy przebywają w domach. Prosimy nie kupować, niepoświęconych opłatków na bazarach czy w supermarketach.  Są również wigilijne świece Caritas w cenie 10 zł na obiad dla dziecka w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej. Także w naszej parafii są dzieci, które korzystają z tej formy pomocy.

4) W kaplicy MB Częstochowskiej, jest wystawiony „kosz miłosierdzia”, gdzie można składać trwałe produkty spożywcze dla biednych i w trudnej sytuacji naszych parafian. Te dary przekaże im bezpośrednio do domów, nasz zespół charytatywny.

5) Krąg Biblijny, spotykający się w naszej parafii, włączył się w ogólnopolska akcję „ Paczuszka dla Maluszka”. To  zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach dla dzieci. Bóg zapłać darczyńcom!

6) Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pamięci o chrześcijanach na wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego. Po mszach świętych zbieramy  do puszek ofiarę solidarności z tymi braćmi, którą przekaże im organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać ofiarodawcom!

7) Dziękujemy za ofiary, które składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele i prace wykończeniowe w naszej Auli Parafialnej. Przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można dalej odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła. Ostatnio są wykonywane kosztowne prace na dachu Auli związane z wentylacją, klimatyzacją i nowymi pompami ciepła dla ogrzewania pomieszczeń. Bóg zapłać darczyńcom!

8) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

9) Przypominamy, kandydatom do Bierzmowania, że najbliższe spotkania przygotowawcze do przyjęcia Sakramentu są w poniedziałek, środę i czwartek o godz. 18. 30. Spowiedź w piątek o godz. 16.00.          

SZCZĘŚĆ BOŻE!