II. NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM,02.I. 2022r.

sty 1, 2022

1) Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.00 spotkanie Róż Różańcowych i zmiana Tajemnic Różańca;

2) W najbliższy czwartek, 6. stycznia, będziemy obchodzili Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną także tradycyjnie  Uroczystością Trzech Króli. Na wszystkich mszach Świętych według porządku świątecznego, tradycyjnie poświęcimy kredę i kadzidło. Po Mszach Świętych będzie można otrzymać poświęconą kredę do oznaczenia drzwi naszych domów literami: +C+M+B 2022r. (Christus mansionem benedicat). Ofiarą, złożoną z tej okazji wesprzemy działalność naszej dziecięcej Grupy Misyjnej i parafialnej scholi.

Ofiara zbierana w uroczystość Trzech Króli będzie przeznaczona na potrzeby i rozwój Misyjnego dzieła Diecezji Kieleckiej.

W uroczystość Trzech Króli, na Mszy świętej o godz. 11.30., poświęcimy książeczek do modlitwy dla dzieci z klas III, które przygotowują się do I. Komunii świętej.

3) Piątek jest pierwszym w miesiącu. Zapraszamy na  nabożeństwo ku czci NSPJ, o godz. 16.00. i Różaniec,  przed Mszą świętą wieczorną. W pierwszy piątek, po Mszy świętej wieczornej o godz. 18.00., będzie też adoracja eucharystyczna prowadzona przez wspólnotę Domowego Kościoła. Tego dnia będziemy spowiadali od godz. 16.00. Chorych i starszych parafian odwiedzimy z posługą kapłańską w sobotę, 08. stycznia, br.,  od godz. 9.00.

4) Także w tym roku, trwająca pandemia, nie pozwala nam na tradycyjną, spokojną wizytę duszpasterską. Idąc za wskazaniami naszych biskupów, zapraszamy do naszej świątyni rodziny z poszczególnych ulic parafii, na wspólną modlitwę i Msze święte, o godz. 17.00 lub 18.00. Razem będziemy się modlili, o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, dla wszystkich rodzin i mieszkańców.

Na najbliższy tydzień, proponujemy  następujący porządek Mszy świętych kolędowych:

3. I. – poniedziałek – ul. Pakosz, Boczna, Kwarcytowa, Dolna, Zamknięta, Żwirowa, Chłodna, Kamienna, Rybna, Rzeczna,  Biesak, Dzika, Sucha, Okrężna i  dawna ul. Kusocińskiego;

4. I. – wtorek – ul. Husarskai ul.Mahometańska ul. Osobna, Marmurowa, Granitowa, Al. Legionów, ul. Ks. Ściegiennego;

5. I.  – środa – ul. Lubelska, Miechowska, Rzeszowska, Buska, Łagowska, Iłżecka, Konecka, Opatowska, Opoczyńska, Św. Rafała Kalinowskiego, Wiślicka i ul. Szwedzka;

6.I. – czwartek, uroczystość Objawienia Pańskiego

7. I. – piątek – ul. Batorego, Tarnowskiego, Janczarska, Lisowczyków, Zamojska;

8. I. – sobota – ul. Kwarciana,Al. Na Stadion, i ul. Obrzeżna;

Na zakończenie Mszy świętej, zostanie udzielone kolędowe błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców i rodzin. Z przedsionka kościoła można zabrać wodę święconą i pamiątkę tej szczególnej kolędy, małą książeczkę księdza Zbigniewa Maciejewskiego pt: Tajemnica Mszy świętej. W domu odmówcie wspólny, rodzinny pacierz. Następnie Ojciec lub Matka niech uczynią znak krzyża, kropiąc Wasze domy czy mieszkania, wodą święconą.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Jan SUSZCZYŃSKI, lat 75., z ul. ks. Ściegiennego;

+ Krystyna JOP, lat 67., z ul. Husarskiej;

+ Helena PARANDYK, lat 91., z ul. Buskiej; (pogrzeb jutro, w poniedziałek, o godz. 13.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…