II. Niedziela Wielkanocna czyli Miłosierdzia Bożego, 16.04.2023r.

kwi 15, 2023

 1)Od Wielkiego Piątku przygotowywaliśmy się do Święta Bożego Miłosierdzia, codziennie w specjalnej Nowennie. Dzisiaj, o godz. 17.30., zapraszamy dalej do wspólnej modlitwy śpiewaną Koronką do Bożego Miłosierdzia, św. Siostry Faustyny.  Zbierane dziś do puszek ofiary, są przeznaczone na wsparcie dzieł charytatywnych prowadzonych przez diecezjalną Caritas. Bóg zapłać darczyńcom! Dzisiaj, dzieci, które podjęły inicjatywę jałmużny wielkopostnej, w skarbonkach CARITAS  będą mogli przekazać swoje wsparcie biednym i potrzebującym.

2) Przeżywmy wielkanocny okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominamy tym, którzy zaniedbali, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź  i Komunię wielkanocną.

3) W najbliższą sobotę, 22. kwietnia br., o godz.  będziemy się modlili razem z Absolwentami naszej Szkoły Podstawowej nr 9, dziękując za piękną i bogatą historię wychowania i edukacji dzieci i młodzieży na naszym Osiedlu i w Parafii. ZAPRASZAMY.

Tego dnia w katedrze o godz. 11.00 będzie odprawiona msza św. dziękczynna w 25. rocznicę święceń biskupich ks. Bp M. Florczyka.

4) W niedzielę, 23. kwietnia br., odbędzie się Narodowe czytanie Pisma świętego, które rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny. Prosimy, wróćmy do regularnej lektury Biblii, w naszych rodzinach.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Zofia CZEKALSKA,  lat 92., z ul. Obr. Westerplatte;

+ Stanisław KWIATEK,  lat 87., z ul. Marmurowej;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…