II. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 05.III. 2023r.

mar 4, 2023

                                                                                                                                                                          

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 8.00, w kaplicy MB Częstochowskiej spotkanie Róż Różańcowych i zmiana tajemnic Różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

1) Dzisiaj, w Kościele w Polsce, obchodzimy Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Ofiara zbierana do puszek przy wyjściu z kościoła wesprze kieleckich misjonarzy pracujących na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Kamerunie, Tanzanii, Jamajce, Peru i w Brazylii. Bóg zapłać darczyńcom!

2) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu.

W piątki Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., będzie jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii oraz inne wspólnoty parafialne. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących.  Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

3) W każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15., zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem. Będą nam towarzyszyły postacie, które spotykał na Drodze Krzyżowej Jezus. Dzisiaj będzie to Matka Boża Bolesna.

4) Zapowiadamy już, nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Od czwartku 23. marca, do niedzieli 26. marca br., poprowadzi je nam O. Marek HAŚKO, kapucyn, ze wspólnoty klasztoru w Kielcach. Szczegóły rekolekcji podamy w najbliższym czasie.

Pamiętajmy dalej o charakterze pokutnym tych, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawiamy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

Zapraszamy także do kina Moskwa, na film o św. Józefie pt. „Opiekun”. Jest to film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia rodzinna Roberta i Dominiki staje się okazją do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał w życiu wielu współczesnych ludzi. Seans dla naszej parafii, jutro 6 marca (poniedziałek) o godz. 19:00. Bilety w cenie 12 zł.

6) Zapraszamy rodziców klas 3 SP dzisiaj, po Mszy o godz. 11:30, na kolejne spotkanie formacyjne przygotowujące do dnia I. Komunii świętej,

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Stanisław JAROŃ,  lat 62., z ul. Zamkniętej na Pakoszu;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…