II. Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022r

mar 12, 2022

1) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu.

W piątki zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych  o godz. 16.15,. Po Drodze Krzyżowej udzielamy Komunii świętej tym, którzy nie zostają na Mszy świętej o godz. 17.00.  O 17.30., Różaniec.

O godz. 18.00., jest  jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową prowadzą różne wspólnoty modlitewne naszej parafii. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę, o godz. 16.15., odprawiamy pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 17.00.

Pamiętajmy o charakterze pokutnym tych rozpoczynających się, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

2) W przyszłą niedzielę, po Mszy świętej o godzinie 11:30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do I. Komunii Świętej.. 

3) Dzisiaj, w Kościele w Polsce, obchodzimy Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Za tydzień ofiara zbierana do puszek przy wyjściu z kościoła wesprze kieleckich misjonarzy pracujących na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Kamerunie, Tanzanii, Jamajce, Peru i w Brazylii. Bóg zapłać darczyńcom!

4) Zapowiadamy już, nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Od czwartku 31. marca do niedzieli 03. kwietnia br., poprowadzi je nam O. Krzysztof Kowalski, paulin. Szczegóły rekolekcji podamy w najbliższym czasie.

5) Historia jednego z największych cudów maryjnych w dziejach stała się tematem filmu:  „Cud Guadalupe” o wytrwałości i sile, jaką ma wiara, szczególnie w obliczu tragedii. Seans dla naszej parafii w najbliższy czwartek, 17 marca o godz. 19.00., w kinie Moskwa. Bilety po 12 zł

6) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych;

Wszystkim solenizantom i jubilatom najbliższych dni składamy serdeczne życzenia i otaczamy życzliwą modlitwą! W najbliższa sobotę, 19. marca pamiętajmy o Paniach i Panach, którym patronuje św. Józef, Oblubieniec NMP. W naszym kościele, tego dnia, msze święte będą o godz. 8.00; o 17.00 i o 18.00.

SZCZĘŚĆ BOŻE!