II. Niedziela Wielkiego Postu, 25.II.2024r.

lut 25, 2024

                                                                                                                                                                 

                        

1)Postępujemy na drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu. Dzisiaj tę II. Niedzielę Wielkiego Postu, przeżywamy jako niedzielę misyjną, modląc się i wspierając naszych misjonarzy i misjonarki ofiarą zbieraną do puszek.

Po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z czytaniem Listów św. Pawła Apostoła i śpiewem wielkopostnych pieśni religijnych.

        W piątki Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., jest jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzą przedstawiciele naszych wspólnot parafialnych. Zapraszamy na nią również młodzież i osoby dłużej pracujące. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15., zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem.

W tym tygodniu przypadają pierwszy, piątek i sobota miesiąca już marca. Od 16.00., możliwość spowiedzi i indywidualnej modlitwy;

2) Codziennie modlimy się na różańcu przed wieczorną Mszą świętą o 16.30. W każdą środę, po Mszy świętej o godz. 17.00., polecamy się wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartki, po Mszy świętej o godz. 17.00 zapraszamy na cotygodniowe nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla Wszechświata, który patronuje naszej parafii.

        Przypominamy także, że w piątki, po Mszy świętej o godz. 17.00., modlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego, świętej Siostry Faustyny Kowalskiej.

3) Pragniemy podziękować wszystkim, którzy chcą się modlić i zamawiają msze święte w różnych intencjach; dziękczynne, błagalne, za zmarłych, itd. Ofiara jaką wtedy składacie jest tradycyjnie źródłem utrzymania księdza i nie ma jakiejś określonej stawki, czy konkretnej kwoty. Tak było od wielu lat i tak mamy nadzieję pozostanie, bo jest to ofiara. Jednak, ponieważ wzrosły koszty utrzymania, także np. podatków od liczby parafian, które płacimy regularnie do Urzędu Skarbowego, czy choćby na ZUS, prosimy parafian zamawiających msze święte, jeżeli mogą i chcą, aby podnieśli swoją ofiarność w tej dziedzinie. Bóg zapłać za zrozumienie!

 4) W tym roku, Rekolekcje Wielkopostne dla Dzieci ze Szkoły Podstawowej rozpoczną się od dnia jutrzejszego. Dzieci z klas V-VIII  zapraszamy jutro od godz. 9.00 do 10.00 a klasy od 0-IV od godziny 10.00- 11.00. Już dziękujemy za pomoc i opieką nauczycielom z naszej SP. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Świerczyński z parafii Radomice. 

Natomiast Rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych poprowadzi ks. Dr Mariusz Rosik, profesor Biblistyki z Wrocławia, w dniach od piątku 15. Marca do niedzieli 17. Marca., br.  

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy

                        OGŁOSZENIE SPOŁECZNE

        Dzisiaj, o godz. 18.00., w świetlicy parafialnej odbędzie się spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Baranówka.