II. NIEDZIELA ZWYKŁA, 14.01.2024r.

sty 13, 2024

1) Dzisiaj, po Mszy świętej o godz. 17.00., zapraszamy na wspólne śpiewanie kolęd. Będzie nam pomagała Wspólnota Rodzin naszej parafii i nasz parafialny chór. Zapraszamy!

2) Trwa tradycyjna wizyta duszpasterska, kolęda w Waszych domach i rodzinach.

Program kolędy na najbliższe dni przedstawia się następująco:

15. I. – poniedziałek – ul. Obrzeżna i  Al. Na Stadion

16. I. – wtorek – ul. Żółkiewskiego domki i bl.  21A, 21B, 32, 35, 38)

17. I.  – środa – ul. Lubelska, Miechowska, Rzeszowska, Buska, i ul. Łagowska

18. I. –  czwartek – ul. Tarnowskiego i ul. Janczarska

19. I. – piątek – ul. Szwoleżerów i ul. Zamojska

20. I. – sobota(od godz. 10.00)ul. Ks. Kordeckiego

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii. Kolęda w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00. Pamiętajmy również, że do końca stycznia 2024 roku, msze święte w dni powszednie, z racji kolędy, są tylko o godz. 7.00 rano, a w soboty także o 17.00 i 18.00, po powrocie z wizyty kolędowej.

Przez okres kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna w dni powszednie, od godz. 7.30 do godz. 8.30, i w soboty od 18.30 do 19.30.

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, zapalonej świecy, wody święconej(jeżeli ktoś nie nabrał wody święconej w kościele, poprośmy księdza o poświęcenie). Pamiętajmy również poprosić księdza o poświęcenie nowego domu czy mieszkania. Dzieci szkolne i młodzież niech przygotuje zeszyty do nauki religii, kandydaci do Bierzmowania swoje indeksy. Prosimy też o poinformowanie kapłana o zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale  Meldunkowym Urzędu Miasta nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią. Prosimy pamiętać także o zostawienie otwartej furtki lub towarzyszenie księdzu.

3) W czwartek, 18. Stycznia rozpocznie się  Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, pod hasłem „Będziesz miłował Pana, swego Boga…, a swego bliźniego jak siebie samego” (Łk 10,27).

4) Niedziela najbliższa, 21. Stycznia będzie też obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. Sięgajmy często do naszej Biblii; niech Słowo Boże stanie si dla nas Słowem Życia.

22 stycznia to także Ogólnopolski Dzień Babci i Dziadka. To szczególna okazja by otoczyć darem modlitwy i serdecznością nasze Babcie i Dziadków. Oni przekazali nam dar wiary i miłości Boga oraz bliźnich.

Za tydzień, w niedzielę, będziemy się szczególnie modlili za Babcie i Dziadków. Zapraszamy do takiej modlitwy w naszym kościele, szczególnie na Mszy świętej o godz. 10.00.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Władysław PEDRYCZ, lat 87., z ul. Obr. Westerplatte,

                        Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…