II. NIEDZIELA ZWYKŁA, 16.I.2022R.

sty 15, 2022

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie Św. Antoniego, opata;

– we wtorek rozpocznie się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

– w środę wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa;

– w piątek wspomnienie św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

2) Za tydzień, w niedzielę 23. stycznia, br., Kościół w Polsce będzie przeżywać Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu nim naszych postaw chrześcijańskich. Zachęcamy, aby sięgnąć po  Pismo Święte, które pozwoli nam, na duchowe ubogacenie naszej codzienności. Niech przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4).

3) Zakończyliśmy wspólną modlitwę i tzw. msze święte kolędowe. Dziękujemy tym wszystkim, których nie mogąc odwiedzić w tym roku z modlitwą i kolędowym błogosławieństwem w Waszych domach i rodzinach z powodu pandemii, sami przychodzili do naszego kościoła na Msze święte dla mieszkańców z poszczególnych ulic parafii.

Dziękujemy wszystkim, którzy pamiętali o domowej, rodzinnej modlitwie i dalej ją praktykują. Z serca dziękujemy, staropolskim Bóg zapłać, za złożone kolędowe ofiary na utrzymanie naszej świątyni. Prosimy przyjąć pamiątkę tej kolędy, książeczkę ks. Maciejewskiego: Tajemnica Mszy Świętej. (Jest dostępna w koszyczku przy wyjściu z kościoła).

4) W najbliższą sobotę, o godz. 16.00., z inicjatywy grupy Apostolatu Maryjnego, rozpocznie się w naszej parafii nawiedzenie obrazu Matki Bożej Niepokalanej, Cudownego Medalika. Przez cały tydzień, od 22. do 29. stycznia, wspólnoty maryjne działające w naszej parafii będą się modliły przed obrazem Niepokalanej od godz. 16.00 i w czasie wieczornych mszy św. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich naszych parafian.

5) Rozpoczynamy nowy cykl przygotowania do przyjęcia Sakramenty Bierzmowania. Zapraszamy młodzież z klas VIII aby zgłaszała się do ks. Łukasza w celu zapisania się i otrzymania właściwych wskazówek. Szczególnie prosimy o taki kontakt młodzież naszej parafii, która uczęszcza do innych szkół, niż nasza SP 9.

6) Jak zawsze zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Barbara TOPOREK z.d. Sabat, lat 68., z ul. Koneckiej;

+ Aleksandra STRADOMSKA lat 94., z ul. Bocznej;

+ Alfred CELBAŃSKI,  lat 81., z ul. Okrężnej; (pogrzeb w sobotę o godz. 13.00.)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…