III.NIEDZIELA ADWENTU, 17.XII.2023r.

gru 17, 2023

1) Kończymy adwentowe rekolekcje, ale trwa nadal liturgiczny czas Adwentu roku 2023.  Wszystkich, a szczególnie  dzieci zapraszamy do wytrwałości na adwentowej drodze; Gdyby ktoś ze starszych parafian, Waszych rodziców i krewnych potrzebował jeszcze duchowej pomocy kapłana, prosimy zgłaszać chęć spowiedzi i Komunii świętej, indywidualnie w zakrystii.

Jesteśmy wdzięczni ks. Arkadiuszowi, za głęboki zasiew Słowa Bożego, które przygotowało nas na Święta Bożego Narodzenia.  Niech Dobry Bóg wynagrodzi księdzu rekolekcjoniście pasterskie zaangażowanie i poświęcenie dla Bożej sprawy, którą tak chętnie podjął w naszej rodzinie parafialnej.  Bóg zapłać!

2) Przy wyjściu z kościoła są jeszcze Opłatki na wigilijny stół,  oraz wigilijne świece Caritas, z ofiarą na przygotowanie obiadów  dla dzieci w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej.

3) W kaplicy MB Częstochowskiej, jest wystawiony „kosz miłosierdzia”, gdzie można składać trwałe produkty spożywcze dla biednych i w trudnej sytuacji naszych parafian. Te dary przekaże im bezpośrednio do domów, nasz zespół charytatywny.

4) Dziękujemy za ofiary, które składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele i prace wykończeniowe w naszej Auli Parafialnej. Przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można dalej odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła. Ostatnio są wykonywane kosztowne prace na dachu Auli związane z wentylacją, klimatyzacją i nowymi pompami ciepła dla ogrzewania pomieszczeń.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

6) W sobotę, zakończymy adwentową drogę oczekiwania na Boże Narodzenie dla dzieci. Prosimy przynieście swoje adwentowe plansze – wyklejanki. Dla najgorliwszych przewidziano nagrody!

7) Niedziela , 24. grudnia, będzie jeszcze 4. Niedzielą Adwentu. Msze święte o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Natomiast, nie będzie już mszy świętej o godz. 17.00, wieczorem.

W Wigilię, w niedzielę wieczorem, zasiądziemy w gronie rodziny przy wspólnym, świątecznym stole. Przed łamaniem się opłatkiem i składaniem życzeń nie zapomnijmy przeczytać fragmentu z Ewangelii według Św. Łukasza, z 2. rozdziału, o Narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem.

W nocy, o godz. 24.00 – Pasterką, rozpoczniemy uroczysty obchód Świąt Bożego Narodzenia. Wcześniej, o godz. 23.30 wspólnota Rodzin naszej parafii zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd i adorację przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przy stajence i żłóbku rodzącego się Odkupiciela.

W poniedziałek, 25. grudnia, sama Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek, 26. grudnia, drugi dzień Świąt. Msze święte oczywiście według porządku niedzielnego.  W naszych modlitwach będziemy pamiętali o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i innych wyższych  katolickich uczelniach.

SZCZĘŚĆ BOŻE!