II. NIEDZIELA ADWENTU, 05.XII. 2021r.

gru 4, 2021

1)Dzisiaj na Mszy Świętej, o godz. 11.30., poświęcimy i nałożymy dzieciom klas III, Szkoły Podstawowej, kl. IIIB i IIIC, medaliki Niepokalanej, NMP. Za tydzień będzie poświęcenie medalików dla kl. III A. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach przygotowujących się do I. Komunii świętej.

2) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

W Adwencie tradycyjne Roraty są o godz. 6.00., a o 17.00., Msza adwentowego oczekiwania, szczególnie dla dzieci. Na adwentowe czuwanie, nie zapomnijcie zabrać waszych lampionów. Niech rozświetlają adwentową drogę. Na zakończenie, tradycyjnie zbieramy serduszka dobrych uczynków i losujemy figurki NMP Niepokalanej na wspólną wieczorną, modlitwę w rodzinie.

– we wtorek wspomnienie Św. Ambrożego Biskupa patrona pszczelarzy;

– w środę 8. grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. W naszym kościele o 6.00., Roraty i będzie dodatkowa Msza święta  z kazaniem o godz. 12.00.,  a po niej zapraszamy do godz. 13.30., na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach tzw. „Godziny Łaski”.

Na to spotkanie modlitewne prosimy wspólnoty Róż Żywego Różańca, Apostolatu Maryjnego, Kręgu Biblijnego, „Margaretek” i Rycerzy Kolumba;

3) Opłatki na wigilijny stół, biały chleb, który będziemy łamać, składając sobie Bożonarodzeniowe życzenia są też znakiem jedności całej rodziny parafialnej i każda rodzina osoba ma prawo je mieć. Opłatki, są rozprowadzane tylko w kościele, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy zabrać także starszym i chorym parafianom, którzy przebywają w domach. Dobrowolna ofiara, którą tradycyjnie składacie wesprze budowę naszej nowej Auli parafialnej.

 Są również wigilijne świece Caritas w cenie 8 zł na obiad dla dziecka w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej. Także w naszej parafii są dzieci, które korzystają z tej formy pomocy.

4) W kaplicy MB Częstochowskiej, jest wystawiony „kosz miłosierdzia”, gdzie można składać trwałe produkty spożywcze dla biednych  i w trudnej sytuacji parafian. Te dary przekaże im bezpośrednio do domów, nasz zespół charytatywny. Zgodnie z sugestią wielu parafian, dotrą one w ten sposób do najbardziej potrzebujących. Bóg zapłać ofiarodawcom o wrażliwych sumieniach!

5) Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i pamięci o chrześcijanach na wschodzie, w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie kościół był przez wiele lat prześladowany. Po mszach świętych zbieramy  do puszek ofiarę solidarności z tymi braćmi, którą przekaże im organizacja „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Bóg zapłać ofiarodawcom!

6) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

7) Drogim Parafianom i Gościom, życzymy błogosławionej niedzieli, miłego świętowania w gronie rodzinnym. Obchodzącym imieniny oraz świętującym swoje urodziny lub rocznice, wypraszamy Boże błogosławieństwo i łaskę zdrowia. Zawierzmy się Matce Najświętszej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!