III. Niedziela Adwentu 11.XII. 2022r.

gru 10, 2022

1) Przypominamy dzieciom, młodzieży i dorosłym o trwającym Adwencie i naszej osobistej „Adwentowej drodze”. Podejmujmy dobre postanowienia, które nich przygotują nas duchowo do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00 oraz, na Msze Adwentowego Czuwania, o 17.00., kiedy w krótkim rozważaniu kierujemy adwentowe przesłanie oraz  zachętę do rodzinnej modlitwy.

2) Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w tym tygodniu, w piątek 16. grudnia i będą trwały do niedzieli 18 grudnia. Poprowadzi  je ks. dr Paweł SAMICZAK, z parafii p.w. św. Jadwigi w Kielcach. Wspieramy rekolekcjonistę modlitwą i prosimy odpowiedzialnie wygospodarować sobie czas na rekolekcyjne spotkania i spowiedź. Szczegółowy program Rekolekcji jest umieszczony na wydrukowanych karteczkach i stronie internetowej parafii.

16.XII.        Piątek – Rozpoczęcie Rekolekcji Parafialnych

6.00 Msza Święta roratnia

9.00 Msza Święta z nauką ogólną

17.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dzieci i dorosłych;

19.00 Msza Święta z nauką dla dłużej pracujących;

17.XII.       Sobota  –  Spowiedź – od 8.30 do 12.00 i od 16.00 do 19.15.

6.00 Msza Święta roratnia

9.00 Msza Święta z nauką ogólną

11.00. Msza Święta z Sakramentem Bierzmowania

16.30 – spowiedź szczególnie dla dzieci z SP;

17.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dzieci i dorosłych;

19.00 Msza Święta z nauką dla dłużej pracujących;

18. XII.  Niedziela  –  Zakończenie Rekolekcji

8.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dorosłych;

10.00 Msza Św. z nauką ogólną;

11.30 Msza Święta z nauką dla dzieci i rodzin;

17.00  Msza Święta z nauką ogólną dla dorosłych;

Zaproszeni księżą będą spowiadać w sobotę, od godz. 8.30 do 12.00 i od 16.30 do 19.00., z udziałem zaproszonych kapłanów, z innych parafii naszego dekanatu.

3) Opłatki na wigilijny stół, biały chleb, który będziemy łamać, składając sobie Bożonarodzeniowe życzenia są rozprowadzane tylko w kościele, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy je zabrać także starszym i chorym parafianom, którzy przebywają w domach. Prosimy nie kupować, niepoświęconych opłatków na bazarach czy w supermarketach.  Są również wigilijne świece Caritas w cenie 10 zł na obiad dla dziecka w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej. Także w naszej parafii są dzieci, które korzystają z tej formy pomocy.

4) W kaplicy MB Częstochowskiej, jest wystawiony „kosz miłosierdzia”, gdzie można składać trwałe produkty spożywcze dla biednych i w trudnej sytuacji naszych parafian. Te dary przekaże im bezpośrednio do domów, nasz zespół charytatywny.

5) Krąg Biblijny, spotykający się w naszej parafii, włączył się w ogólnopolska akcję „ Paczuszka dla Maluszka”. To  zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach dla dzieci. Bóg zapłać darczyńcom!

6) Dziękujemy za ofiary, które składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele, także na ogrzewanie kościoła i prace wykończeniowe w naszej Auli Parafialnej. Przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można będzie odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła.

7) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Władysława KALETA, lat 92, z ul. Sobieskiego;

+ Jan KUC, lat 90, z ul. Petyhorskiej;

+ Irena ORLIŃSKA, lat 89, z ul. O. Kordeckiego; (Pogrzeb we wtorek o godz. 14.00).

Zmarł również Pan Jan Nowicki, aktor, który przez kilka ostatnich lat mieszkał na terenie naszej parafii. W przyszłą niedzielę, o godz. 10.00 odprawimy Mszę święta o Boże Miłosierdzie i nagrodę nieba.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…