III Niedziela Adwentu, 12.XII. 2021r.

gru 11, 2021

1) Przypominamy dzieciom, młodzieży i dorosłym o trwającym Adwencie i naszej osobistej „Adwentowej drodze”. Podejmujmy dobre postanowienia, które nich przygotują nas duchowo do świąt Bożego Narodzenia. Zapraszamy na Roraty o godz. 6.00 oraz, na Msze Adwentowego Czuwania, o 17.00., kiedy w krótkim rozważaniu kierujemy adwentowe przesłanie oraz  zachętę do rodzinnej modlitwy.

2) Nasze parafialne Rekolekcje Adwentowe rozpoczną się w tym tygodniu, w piątek 17. grudnia i będą trwały do niedzieli 19 grudnia. Poprowadzi  je ks. dr Witold Janocha, Krajowy Duszpasterz Niepełnosprawnych Sportowców i opiekun Domu dla Niepełnosprawnych w Kielcach- Pietraszkach. Wspieramy rekolekcjonistę modlitwą i prosimy odpowiedzialnie wygospodarować sobie czas na rekolekcyjne spotkania i spowiedź. Szczegółowy program Rekolekcji jest umieszczony na wydrukowanych karteczkach i stronie internetowej parafii.

17.XII.         Piątek – Rozpoczęcie Rekolekcji Parafialnych

6.00 Msza Święta roratnia

9.00 Msza Święta z nauką ogólną

17.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dzieci i dorosłych;

19.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży i dla dłużej pracujących;

18.XII.       Sobota  –  Spowiedź – od 8.30 do 12.00 i od 16.00 do 19.15.

6.00 Msza Święta roratnia

9.00 Msza Święta z nauką ogólną

11.00.00 Msza Święta z Sakramentem Bierzmowania

16.30 – spowiedź szczególnie dla dzieci z SP;

17.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dzieci i dorosłych;

19.00 Msza Święta z nauką dla młodzieży i dla dłużej pracujących;

19. XII.  Niedziela  –  Zakończenie Rekolekcji

8.00 Msza Święta z nauką ogólną dla dorosłych;

10.00 Msza Św. z nauką ogólną;

11.30 Msza Święta z nauką dla dzieci i rodzin;

17.00  Msza Święta z nauką ogólną dla dorosłych;

Z powodu pandemii nasze Rekolekcje są tylko w ograniczonym zakresie, z naukami rekolekcyjnymi w czasie mszy świętych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Spowiadać będziemy szczególnie w sobotę od godz. 8.30 do 12.00 i od 16.30 do 19.15., z udziałem zaproszonych kapłanów, z innych parafii naszego dekanatu.

3) Opłatki na wigilijny stół, biały chleb, który będziemy łamać, składając sobie Bożonarodzeniowe życzenia są rozprowadzane tylko w kościele, w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Prosimy zabrać także starszym i chorym parafianom, którzy przebywają w domach. Dobrowolna ofiara, którą tradycyjnie składacie wesprze budowę naszej nowej Auli parafialnej. Prosimy nie kupować, niepoświęconych opłatków na bazarach czy w supermarketach.

 Są również wigilijne świece Caritas w cenie 8 zł na obiad dla dziecka w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej. Także w naszej parafii są dzieci, które korzystają z tej formy pomocy.

4) W kaplicy MB Częstochowskiej, jest wystawiony „kosz miłosierdzia”, gdzie można składać trwałe produkty spożywcze dla biednych  i potrzebujących parafian. Te dary przekaże im bezpośrednio do domów, nasz zespół charytatywny. Krąg Biblijny spotykający się w naszej parafii, włączył się w ogólnopolska akcję „ Paczuszka dla Maluszka”. To  zbiórka artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach dla dzieci. Bóg zapłać darczyńcom!

5) W przyszłą niedzielę, o godz. 16.30 zapraszamy na modlitwę różańcową w intencji rodzin naszej parafii. Tej modlitwie będzie przewodniczyła tworząca się wspólnota Rycerzy Kolumba, rozpoczynająca działalność w naszej parafii. Będziemy się modlili przy relikwiach ks. McGivney’a ich założyciela. Po Mszy św. o godz. 17.00., Wspólnota Domowego Kościoła Ruchu Światło – Życie zaprasza na wspólną modlitwę tekstami Listów Św. Pawła i piosenka religijną.

6) Dziękujemy za ofiary, które składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele, także na prace wykończeniowe w naszej Auli Parafialnej. W związku z tym przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można będzie odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła.

7) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!