III. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 01.V.2022r

kwi 30, 2022

Dzisiaj rozpoczynamy maryjną modlitwę miesiąca maja. Przypominamy, że w dni powszednie „nabożeństwa majowe” w naszym kościele będą o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele, (także dzisiaj),  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną. Na Pakoszu zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele i świeta o godz. 15.00.  Prosimy, zadbajmy także o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach.

Także dzisiaj,  Kościół w Polsce rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny. Zachęcamy do częstego sięgania do  Pisma świętego, które niech stanie się też dla nas Słowem Życia, na nasze szczególnie trudne czasy. Przypominamy, że co tydzień, we wtorek o godz. 18.30., spotyka się, rozważa  Słowo Boże i modli się, nasz Parafialny Krąg Biblijny. Zapraszamy

1) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, wspomnienie św. Atanazego biskupa i dK; Przypominamy, że jest to również tzw. Dzień Flagi. Prosimy wywieśmy przy naszych domach flagi w barwach narodowych.

we wtorek, 3. maja., br.,przypada uroczystość NMP Królowej Polski, kolejna rocznica ustanowienia Konstytucji 3. Maja 1791 roku. Porządek mszy świętych w naszym kościele, jak w każda niedzielę. Nabożeństwo majowe o 17.30.

– w środę, wspomnienie św. Floriana, męczennika;

– w czwartek, od godz. 17.00., zapraszamy na tzw. Godzinę świętą

– w piątek, święto Apostołów Filipa i Jakuba;

– w sobotę, 7. maja, uroczystość Matki Bożej Łaskawej, patronki miasta Kielce. O 19.00., w Katedrze główna Msza święte i procesja ulicami miasta.

Z racji I. piątku miesiąca będziemy spowiadali od godz. 17.00. O 17.30 modlitwa Różańcowa. Po Mszy świętej o godz. 18.00., razem nabożeństwo majowe z nabożeństwem ku czci NSPJ.

O 19.00 druga Msza święta i od godz. 19.30 Adoracja Eucharystyczna wraz z modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego, przygotowana przez Wspólnotę rodzin naszej parafii.

W sobotę o godz. 17.00., Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

w niedzielę, 8. maja., będziemy modlili się także za wstawiennictwem  Św. Stanisława Biskupa, Głównego Patrona Diecezji Kieleckiej i całej Polski; Uroczystość odpustowa w parafii na Barwinku, choć liturgicznie tę uroczystość będziemy obchodzili dopiero w poniedziałek 9. maja.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach najbliższych dni i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

2) Pierwszą Komunię w naszej parafii przygotowujemy na sobotę 14. maja br., W najbliższe dni będą odbywały się spotkania przygotowujące dzieci do tej uroczystości; Zapraszamy dzieci i rodziców.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Stanisława WACH,  lat 95., z ul. Batorego;

(pogrzeb odbył się w Stopnicy)

+ Jacek POŚPIECH,  lat 66., z ul. Czarnieckiego;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…