III. NIEDZIELA WIELKANOCNA,23.04.2023r.

kwi 22, 2023

 

1)Przeżywmy wielkanocny okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominamy tym, którzy zapomnieli lub zaniedbali, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź  i Komunię wielkanocną.

Kończymy także Tydzień Miłosierdzia, w którym modliliśmy się i pamiętali, aby być miłosiernymi dla innych. Ten wymiar miłosierdzie bardzo ofiarnie ukazały nam dzieci ze Szkoły Podstawowej, które w czasie Wielkiego Postu rezygnując z przyjemności, wkładały do tzw. skarbonek miłosierdzia pieniążki jako wsparcie dla dzieci biednych i doświadczonych np. przez wojnę. Zebrane w ten sposób ofiary powędrują na pomoc dla dzieci w Syrii. Bóg zapłać!.

2) W imieniu Ks. Bp. Mariana Florczyka, dziękujemy tym wszystkim, którzy pamiętali i modlili się wczoraj w Katedrze z racji 25. rocznicy Jego święceń biskupich. Także w naszej parafii pamiętamy o czcigodnym Jubilacie, który w naszej parafii rozpoczynał kapłańską drogę. W tym roku, będziemy gościli ks. Biskupa Mariana z racji wizytacji kanonicznej i odpustu Chrystusa Króla.

3)Dzisiaj,  Kościół w Polsce rozpoczyna kolejny Tydzień Biblijny.  Zachęcamy do częstego sięgania do  Pisma świętego, które niech stanie się też dla nas Słowem Życia, na nasze szczególnie trudne czasy.

Dzisiaj po Mszy świętej o godz. 18.00., na wspólną modlitwę tekstami Pisma świętego i pieśnią religijną zaprasza Wspólnota Rodzin naszej parafii.

Przypominamy także, że co tydzień, we wtorek o godz. 18.30., spotyka się, rozważa  Słowo Boże i modli się, nasz Parafialny Krąg Biblijny. Zapraszamy

                                       SZCZĘŚĆ BOŻE!