III. Niedziela Wielkiego Postu, 03.III.2024r.

mar 2, 2024

                                                                                                                                                                                         

1) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu. W piątki Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., jest jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzą przedstawiciele naszych wspólnot parafialnych. Zapraszamy na nią również młodzież i osoby dłużej pracujące. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15., zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem.

2) Zapowiadamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Od piątku 15. marca, do niedzieli 17. marca br., ks. Dr Mariusz Rosik, profesor Biblistyki z Wrocławia. Prosimy o odpowiedzialne wygospodarowanie sobie czasu na rekolekcyjne spotkania i nauki. Spotkania Rekolekcyjne dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Dzieci już miały swoje spotkania Rekolekcyjne. Zaprosimy je na Nabożeństwo Pokutne i spowiedź 16. Marca na godzinę 16.00. To będzie także dzień Sakramentu Pokuty, spowiedzi dla całej parafii.

3) Pamiętajmy dalej o charakterze pokutnym tych, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawiliśmy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

        Caritas Diecezji Kieleckiej rozprowadza także wielkanocne, białe, czekoladowe Baranki. Dochód ze sprzedaży wesprze ufundowanie obiadów dla biednych dzieci, w stołówce szkolnej.

4) We września ubiegłego roku, podczas Ogólnopolskiej Pielgrzymki Małżeństw i Rodzin na Jasnej Górze, została zainaugurowana peregrynacja relikwii beatyfikowanej Rodziny Ulmów, po polskich diecezjach. W diecezji kieleckiej peregrynację będziemy przeżywać w kilku kościołach stacyjnych, w dniach 16-23 marca. My, w naszej parafii, też posiadamy na własność relikwie beatyfikowanej rodziny Ulmów. W najbliższą niedzielę, 10. Marca, br., rozpoczniemy parafialną modlitwę i intronizację relikwii błogosławionej rodziny, która będzie trwała przez cały tydzień, do zakończenia rekolekcji. Na poszczególne dni przyszłego tygodnia zapraszamy do wspólnej modlitwy o świętość naszych rodzin, której będą przewodniczyły nasze parafialne grupy modlitewne.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Danuta, Czesława WRZESIEŃ,  lat 73., z ul. Wybranieckiej;

+ Regina FATYGA, lat 85., z ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…