III. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 12.03.2023r.

mar 11, 2023

                                                                                                                        

1) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu.

W piątki Wielkiego Postu zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych o godz. 16.15, (przed Mszą Świętą o godz. 17.00).

O godz. 18.00., będzie jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież naszej parafii oraz inne wspólnoty parafialne. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących.  Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

2) W każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 16.15., zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, z krótkim pasyjnym kazaniem. Będą nam towarzyszyły postacie, które spotykał na Drodze Krzyżowej Jezus. Dzisiaj będzie to Szymon z Cyreny.

3) Zapowiadamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Od czwartku 24. marca, do niedzieli 26. marca br., poprowadzi je nam O. Marek HAŚKO, kapucyn, ze wspólnoty klasztoru w Kielcach. Prosimy o odpowiedzialne wygospodarowanie sobie czasu na rekolekcyjne spotkania i nauki. Od czwartku będą one dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Dla dzieci spotkania w ramach zajęć szkolnych: klasy od 0-IV od godz. 10.30 i klasy od V-VIII o godz. 11.30.

Pamiętajmy dalej o charakterze pokutnym tych, szczególnych 40 wielkopostnych dni. Niechaj każdego parafianina, od dziecka do dorosłego, będzie stać na podjęcia jakiegoś osobistego wyrzeczenia, którego konkretny owoc będzie potem wsparciem dla ludzi będących w potrzebie.

Tradycyjnie wystawiliśmy specjalny kosz na trwałe produkty spożywcze oraz skarbonkę na jałmużnę wielkopostną, którą wesprzemy biednych współbraci.

        Caritas Diecezji Kieleckiej rozprowadza także wielkanocne, czekoladowe Baranki oraz wielkanocne świece. Dochód ze sprzedaży wesprze ufundowanie obiadów dla biednych dzieci, w stołówce szkolnej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Anna BUCZKOWSKA,  lat 99., z ul. Lisowczyków;

+ Alicja DŁUTKIEWICZ,  lat 96., z ul. Szczepaniaka;

        (pogrzeb w czwartek o godz. 11.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…