III. NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 20.III.2022r.

mar 19, 2022

1) Modlitwą, postem, dziełami miłosierdzia postępujemy na duchowej drodze liturgicznego czasu Wielkiego Postu.

W piątki zachęcamy do wspólnej modlitwy i rozważania Drogi Krzyżowej – dla dzieci i towarzyszących im  dorosłych  o godz. 16.15,. Po Drodze Krzyżowej udzielamy Komunii świętej tym, którzy nie zostają na Mszy świętej o godz. 17.00.  O 17.30., Różaniec.

O godz. 18.00., jest  jeszcze jedna Msza Św. i następnie o godz. 18.30. wieczorem, Drogę Krzyżową prowadzą różne wspólnoty modlitewne naszej parafii. Zapraszamy na nią również dorosłe osoby, oraz dłużej pracujących. Po Drodze Krzyżowej tradycyjnie zbieramy ofiarę na kwiaty i dekorację Grobu Bożego.

W każdą niedzielę, o godz. 16.15., odprawiamy pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 17.00.

2) Dzisiaj, po Mszy świętej o godzinie 11:30 zapraszamy na spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci klas trzecich, które przygotowują się do I. Komunii Świętej. 

Zapraszamy także dzisiaj, po wieczornej Mszy świętej, na czytanie i rozważanie Listów św. Pawła Apostoła, połączone ze śpiewem pieśni religijnych.

3) W piątek 25 marca, przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego.  Tego dnia będziemy przeżywać Dzień Świętości Życia, z którym związane jest Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zapraszamy wszystkich, którzy pragną modlić się o poszanowanie świętości życia. Będzie można złożyć czy ponowić przyrzeczenie Duchowej Adopcji. W naszym kościele msze święte będą o godz. 8.00; 17.00 i 18.00.

W związku z trwającą agresją zbrojną Rosji w Ukrainie, dnia 25 marca br., w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Ojciec Święty Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. Jednocześnie Papież prosi, aby pasterze i wierni na całym świecie trwali w tym samym czasie zjednoczeni na modlitwie, pod przewodnictwem Biskupa Rzymu. także w naszym kościele ponowimy ten Akt na Mszy świętej o godz. 17.00.

4) Zapowiadamy już, nasze parafialne rekolekcje wielkopostne. Od czwartku 31. marca do niedzieli 03. kwietnia br., poprowadzi je nam O. Krzysztof Kowalski, paulin. Szczegóły rekolekcji podamy w najbliższa niedzielę.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej. Polecamy tygodnik Niedziela z wiadomościami z życia Kościoła Kieleckiego. Jest również ogólnopolski Gość Niedzielny, dla dzieci Mały Gość Niedzielny, a dla chorych i starszych Biuletyn Apostolstwa Chorych;

6) Obchodziliśmy Dzień Modlitwy i Solidarności z Misjonarzami. Dzisiaj, ofiara zbierana do puszek przy wyjściu z kościoła wesprze kieleckich misjonarzy pracujących na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Kamerunie, Tanzanii, Jamajce, Peru i w Brazylii. Bóg zapłać darczyńcom!

7) W kaplicy MB Częstochowskiej można składać do kosza trwałe produkty spożywcze, którymi przed świętami Wielkanocnymi wspomożemy naszych biednych i w trudnej sytuacji parafian.

SZCZĘŚĆ BOŻE!