III. NIEDZIELA ZWYKŁA 23.01.2022R.

sty 22, 2022

1) Dzisiaj Kościół w Polsce przeżywa Niedzielę Słowa Bożego, która ma nam pomóc w przyjmowaniu tego Bożego daru do naszego życia i w kształtowaniu nim naszych postaw chrześcijańskich. Zachęcamy, aby z odwagą sięgnąć po  Pismo Święte, które pozwoli nam, na duchowe ubogacenie naszej codzienności. Niech przez kolejne niedziele i dni powszednie roku czytanie Pisma Świętego stanie się naszym dobrym zwyczajem, bowiem „nie samym chlebem żyje człowiek, lecz każdym słowem, które pochodzi z ust Bożych” (Mt 4,4).

2) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w poniedziałek wspomnienie Św. Franciszka Salezego, bp i dK;

– we wtorek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Tego dnia zakończy się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan;

– w środę wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;

– w czwartek wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa;

– w piątek wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i dK;

3) Z inicjatywy grupy Apostolatu Maryjnego, od wczoraj w naszej parafii trwa nawiedzenie obrazu Matki Bożej Niepokalanej, Cudownego Medalika. Do soboty 29. stycznia, wspólnoty maryjne działające w naszej parafii modlą się przed obrazem Niepokalanej od godz. 16.00 i w czasie wieczornych mszy św. Do tej modlitwy zapraszamy wszystkich naszych parafian.

4) Rozpoczynamy nowy cykl przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w grudniu 2022 roku. Zapraszamy młodzież z klas VII, aby zgłaszała się do ks. Łukasza w celu zapisania się i otrzymania właściwych wskazówek. Szczególnie prosimy o taki kontakt młodzież naszej parafii, która uczęszcza do innych szkół, niż nasza SP 9.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Łucja JÓZOŃ, lat 97., z ul. Sobieskiego;

+ Stanisław CIELĘBA,  lat 68., z ul. Rajtarskiej;

(pogrzeb we wtorek o godz. 13.00.)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…