III. Niedziela Zwykła. Niedziela Słowa Bożego. 21.01.2024r.

sty 20, 2024

1) Dzisiejsza niedziela  jest obchodzona w Polsce  jako Niedziela Słowa Bożego. Sięgajmy często do naszej Biblii; niech Słowo Boże staję się dla nas Słowem Życia.

Dzisiaj i jutro, to także Ogólnopolski Dzień Babci i Dziadka. To szczególna okazja by otoczyć darem modlitwy i serdecznością nasze Babcie i naszych Dziadków. Oni przekazali nam dar wiary i miłości Boga oraz bliźnich. Modlimy się za nich, składając gorące życzenia.

2) W nadchodzącym tygodniu:

*w środę wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;

*w czwartek święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła. Zakończenie Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan;

*w piątek wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.

3) Trwa tradycyjna wizyta duszpasterska, w Waszych domach i rodzinach.  Program na najbliższe dni przedstawia się następująco:

22. I. – poniedziałek – ul. Rajtarska bl. 8 (od nr. 1-93)

23. I. – wtorek ul. Rajtarska domki(z początku i z końca)

24. I. – środa – ul. Szczepaniaka domki i bl. 25 i bl. 27

25. I. – czwartek- ul. Petyhorska– domki i bl. 2, 2A i bl. 15

26.I. – piątek – – ul. Petyhorska bl.17, (2 księży) i bl. 19

27. I. – sobota – (od godz. 10.00) – ul. Chodkiewicza cz.3

(od numerów końcowych i od  ul. Janczarskiej)

Wydrukowany program całej kolędy można zabrać przy wyjściu z kościoła. Jest również na stronie internetowej parafii. Kolęda w dni powszednie od godz. 16.00, w soboty od godz. 10.00. Pamiętajmy również, że do końca stycznia 2024 roku, msze święte w dni powszednie, z racji kolędy, są tylko o godz. 7.00 rano, a w soboty także o 17.00 i 18.00, po powrocie z wizyty kolędowej.

Przypominamy, że przez okres kolędy Kancelaria Parafialna jest czynna w dni powszednie, od godz. 7.30 do godz. 8.30, i w soboty od 18.30 do 19.30.

W domu prosimy o przygotowanie na stoliku krzyżyka lub pasyjki, zapalonej świecy, wody święconej(jeżeli ktoś nie nabrał wody święconej w kościele, poprośmy księdza o poświęcenie). Pamiętajmy również poprosić księdza o poświęcenie nowego domu czy mieszkania. Dzieci szkolne i młodzież niech przygotuje zeszyty do nauki religii, kandydaci do Bierzmowania swoje indeksy.

Prosimy też o poinformowanie kapłana o zmianach personalnych w rodzinie, aby tzw. ewidencja parafialna była aktualna. Powinny w niej być osoby, które aktualnie zamieszkują pod danym adresem, a nie osoby, tylko zameldowane. Samo zameldowanie w Wydziale  Meldunkowym Urzędu Miasta nie oddaje stanu personalnego parafii i faktycznych związków z parafią. Prosimy pamiętać także o zostawienie otwartej furtki lub towarzyszenie księdzu.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszła do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Mirosława KOZIŃSKA, lat 88., z ul. Ściegiennego,

                        Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie…