IV. Niedziela Adwentu, 19.XII. 2021r.

gru 18, 2021

1) Kończymy adwentowe rekolekcje, ale trwa nadal liturgiczny czas Adwentu roku 2021.  Wszystkich, a szczególnie  dzieci zapraszamy do wytrwałości na adwentowej drodze; Gdyby ktoś ze starszych parafian, Waszych rodziców i krewnych potrzebował jeszcze duchowej pomocy kapłana, prosimy zgłaszać chęć spowiedzi i Komunii świętej, indywidualnie w zakrystii.

Kończymy Rekolekcje w trudnym czasie pandemii.  Jesteśmy wdzięczni ks. Witoldowi, za głęboki zasiew Słowa Bożego, które przygotowało nas na Święta Bożego Narodzenia.  Niech Dobry Bóg wynagrodzi księdzu rekolekcjoniście pasterskie zaangażowanie i poświęcenie dla Bożej sprawy, którą tak chętnie podjął w naszej rodzinie parafialnej.  Bóg zapłać!

2) Przy wyjściu z kościoła są jeszcze Opłatki na wigilijny stół,  oraz wigilijne świece Caritas, z ofiarą na przygotowanie obiadów  dla dzieci w szkole. Organizatorzy akcji proszą, że kogo stać na lepszy obiad niech podaruje więcej. Także w naszej parafii są dzieci, które korzystają z tej formy pomocy.

3) W piątek, 24. grudnia, o godz. 6.00 rano, będzie ostatnia Msza Święta Roratnia kończąca tegoroczną adwentową drogę. Natomiast, nie będzie już mszy świętej o godz. 17.00, wieczorem. W Wigilię, w piątek wieczorem, zasiądziemy w gronie rodziny przy wspólnym, świątecznym stole. Przed łamaniem się opłatkiem i składaniem życzeń nie zapomnijmy przeczytać fragmentu z Ewangelii według Św. Łukasza z 2. rozdziału, o Narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem.

W nocy, o godz. 24.00 – Pasterką, rozpoczniemy uroczysty obchód Świąt Bożego Narodzenia. Wcześniej, o godz. 23.30 wspólnota Rodzin naszej parafii zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd i adorację przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przy stajence i żłóbku rodzącego się Odkupiciela.

W sobotę, 25. grudnia, sama Uroczystość Bożego Narodzenia a w niedzielę, 26. grudnia, drugi dzień Świąt. W tym roku,  przypada wtedy święto, Świętej Rodziny z Nazaretu. Zapraszamy małżonków do tradycyjnego odnowienia przyrzeczeń sakramentu małżeństwa. Będzie można to uczynić na Mszach świętych o godz. 10.00 i 11.30.

3) Obecna trudna sytuacja pandemii nie pozwala nam znowu na tradycyjną wizytę duszpasterską, zwaną kolędą, wraz z błogosławieństwem domów i rodzin. Idąc za wskazaniami naszych biskupów, w Nowym Roku 2022, będziemy zapraszali do naszej świątyni rodziny z poszczególnych ulic, na wspólną modlitwę. Przygotujemy wodę święconą, którą wraz z rodzinną modlitwą pokropicie ściany waszych domów. Szczegółowy program na te spotkania i msze święte za rodziny, w poszczególnych sektorach parafii podamy w najbliższym czasie.

Kapłan może udać się z wizytą kolędową także na indywidualne zaproszenie rodziny. Szczególnie przypominamy to tym rodzinom, które niedawno zamieszkały w naszej parafii. Wtedy nastąpi poświecenie domu czy mieszkania i zapisanie rodziny w kartotece parafialnej. Można też zapisać się osobiście w kancelarii parafialnej, zgodnie z przepisami Rodo, podając swoje osobiste i rodzinne dane. W ten sposób będziemy mogli udzielać Wam niezbędnych zaświadczeń parafialnych.

4) Dziękujemy za ofiary, które składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele, na budowę naszej Auli Parafialnej. W związku z tym przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można będzie odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła.

5) Jak zawsze zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej.

6) Według najnowszych zarządzeń sanitarnych, w naszej świątyni może przebywać i modlić się ok. 200 osób.(30%).  Jednak nie wlicza się w ten limit, osób zaszczepionych przeciwko COVID-19.

Okazanie dowodu szczepienia uprawnionym organom kontrolnym ma charakter dobrowolny. W interesie osoby chcącej  uczestniczyć w danym wydarzeniu, także religijnym,  jest wykazanie faktu zaszczepienia, jako uprawniającego do wejścia na teren objęty limitem, w przypadku osiągnięcia tego limitu;

 KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odszedł do Domu Miłosiernego Ojca:

+Grzegorz BOGDAŃSKI,  lat 46., z ul. Sobieskiego;

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie…