IV. NIEDZIELA ADWENTU, 24.XII. 2024r.

gru 23, 2023

1) Kończymy adwentowe oczekiwanie i przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy z serca wszystkim, którzy w tych ostatnich dniach podarowali i przygotowali choinki, betlejemską stajenkę i zadbali o świąteczny wystrój kościoła. Jeżeli jeszcze ktoś nie ma, przy wyjściu znajdziecie Opłatki na wigilijny stół,  oraz wigilijne świece Caritas.

Dzisiaj, ta niedziela jest jeszcze 4. Niedzielą Adwentu. Msze święte o godz. 8.00; 10.00 i 11.30. Od godzin wieczornych, po zachodzie słońca, rozpocznie się Wigilia Bożego Narodzenia. Nie będzie już mszy świętej o godz. 17.00, wieczorem. Zasiądziemy w gronie rodziny przy wspólnym, świątecznym stole. Przed łamaniem się opłatkiem i składaniem życzeń nie zapomnijmy przeczytać fragmentu z Ewangelii według Św. Łukasza, z 2. rozdziału, o Narodzeniu Pana Jezusa w Betlejem.

Dzisiaj w nocy, o godz. 24.00 – Pasterką, rozpoczniemy uroczysty obchód Świąt Bożego Narodzenia. Wcześniej, o godz. 23.30 wspólnota Rodzin naszej parafii zaprasza na wspólne śpiewanie kolęd i adorację przy żłóbku. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy przy stajence i żłóbku rodzącego się Odkupiciela.

2) Jutro, w poniedziałek, 25. grudnia, sama Uroczystość Bożego Narodzenia, a we wtorek, 26. grudnia, drugi dzień Świąt. Msze święte oczywiście według porządku niedzielnego.  W naszych modlitwach będziemy pamiętali o Katolickim Uniwersytecie Lubelskim i innych wyższych  katolickich uczelniach.

3) Dziękujemy za ofiary, które składacie na dalsze prace gospodarcze przy naszym kościele. Przypominamy, że tzw. „darowiznę na kościół”, za pomocą przekazu bankowego czy pocztowego, można wpłacać jeszcze tylko do końca miesiąca grudnia. Przy rozliczeniu PIT w przyszłym roku, można dalej odpisać 6% od podatku zachowując do rozliczenia dowód wpłaty darowizny. Przekazy z kontem parafialnym można zabrać przy wyjściu z kościoła.

4) Już po świętach, chcielibyśmy powrócić do tradycyjnej wizyty duszpasterskiej- kolędy w Waszych rodzinach. W najbliższych dniach przedstawiałaby się ona następująco:

28.XII. – czwartek – ul. Pakosz; Kwarcytowa; Chłodna, Boczna, Kamienna, Rybna, Rzeczna,

29.XII. – piątek – ul. Mahometańska; Osobna, Marmurowa, Granitowa, Al. Legionów;

30. XII.sobota (od godz. 10.00) ul. Żwirowa, Dolna, Zamknięta, Dzika, Sucha, Okrężna ul.Biesak, i  część dawnej ul. Kusocińskiego, oraz ul. Artylerzystów bl. 4 i bl. 6;

*31.XII. – NIEDZIELA SYLWESTROWA – (nie będzie kolędy), będziemy dziękowali za mijający rok. Ta niedziela, ostatni dzień roku kalendarzowego, jest także w liturgii Niedzielą Świętej Rodziny z Nazaretu. Zgodnie z zaproszeniem naszych biskupów pragniemy, aby małżonkowie odnowili, tego dnia, swoje małżeńskie przyrzeczenia. Będzie można to uczynić na każdej mszy świętej. Prosimy, aby wtedy, także wdowy i wdowcy modlili się za swoich zmarłych współmałżonków.

* 01.NOWY ROK 2024 – poniedziałeknie ma kolędy

Program całej wizyty kolędowej jest wydrukowany na kartkach, oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Pamiętajmy również, że od 27. grudnia, br., do końca stycznia 2024 roku, msze święte w dni powszednie, z racji kolędy, będą tylko o godz. 7.00 rano, a w soboty także o 17.00 i 18.00, po powrocie z wizyty kolędowej. Przez okres kolędy Kancelaria Parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od godz. 7.30 do godz. 8.30, i w soboty od 18.30 do 19.30.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Jerzy ŚCIANA, lat 71, z ul. Szwoleżerów;

+ Jan BŁAŻKIEWICZ, lat 80, z  Alei na Stadion;

+ Janina CZECHOWSKA, lat 90, z ul. Buskiej;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…