IV. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 08.V.2022r.

maj 8, 2022

1) Przeżywmy wielkanocny okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominamy tym, którzy zaniedbali, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź  i Komunię wielkanocną.  

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw powołania do służby Bożej. Modląc się razem prośmy Boga w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

1) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, liturgiczne wspomnienie św. Stanisława biskupa Głównego Patrona Diecezji Kieleckiej i całej Polski

– W czwartek,  12. maja br., od godz. 16:00 spowiedź dla dzieci przed Pierwszą Komunią.  (Zapraszamy też rodziców, krewnych, ale jeśli mogą, niech skorzystają ze spowiedzi wcześniej)
– W czwartek, po wieczornej Mszy św. (około 19:30) będziemy sprzątali i przygotowywali kościół do uroczystości. Zapraszamy rodziców trzecich klas i prosimy o przyniesienie środków czystości wraz z przyborami do sprzątania itp.

– w piątek, 13. maja, wspomnienie NMP z Fatimy. Zapraszamy na Mszę świętą i pierwsze Fatimskie nabożeństwo maryjne, z wieczorną procesją różańcową, o godz. 20.00;

– w sobotę, 14. maja, święto św. Macieja Apostoła. Tego dnia odbędzie się też w naszej parafii uroczysta Pierwsza Komunia Święta dla dzieci z klas III SP.  Msze św.  dla poszczególnych klas będą: o godz. 10.00 – kl. 3A;  godz. 11.30 – kl. 3B;  godz. 13.00 – kl. IIIC.

Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

SZCZĘŚĆ BOŻE!