IV. NIEDZIELA WIELKANOCNA, 30.04.2023r.

kwi 29, 2023

Darmowe zdjęcia Jezus

 1) Przeżywmy wielkanocny okres radości płynącej z doświadczenia mocy Chrystusa Zmartwychwstałego. Przypominamy tym, którzy zaniedbali, że jeszcze jest stosowny czas na spowiedź  i Komunię wielkanocną.  

Dzisiejsza Niedziela Dobrego Pasterza rozpoczyna w całym Kościele Tydzień Modlitw powołania do służby Bożej. Modląc się razem prośmy Boga w intencji nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

Jutro rozpoczynamy maryjną modlitwę miesiąca maja. Przypominamy, że w dni powszednie „nabożeństwa majowe” w naszym kościele będą o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele,  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

Na Pakoszu zapraszamy na nabożeństwa majowe w niedziele o godz. 15.00.  Prosimy, zadbajmy także o wizerunki Matki Bożej w naszych domach i przydrożnych kapliczkach.

2) W Liturgii Kościoła w bieżącym tygodniu:

– jutro, 1. maja.,  wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika;

– we wtorek, wspomnienie św. Atanazego biskupa i dK; Przypominamy, że jest to również tzw. Dzień Polskiej Flagi. Prosimy wywieśmy przy naszych domach flagi w barwach narodowych.

w środę, 3. maja., br., przypada uroczystość NMP Królowej Polski, kolejna rocznica ustanowienia Konstytucji 3. Maja 1791 roku. Porządek mszy świętych w naszym kościele, jak w każda niedzielę. Nabożeństwo majowe o 17.30.

– w czwartek, wspomnienie św. Floriana, męczennika; O godz. Godzina Święta.

– Piątek będzie pierwszym w miesiącu maju; będziemy spowiadali od godz. 17.00. O 17.30 modlitwa Różańcowa. Po Mszy świętej o godz. 18.00., razem nabożeństwo majowe z nabożeństwem I. Piątku, ku czci NSPJ.

O 19.00 druga Msza święta i od godz. 19.30 Adoracja Eucharystyczna wraz z modlitwą i rozważaniem Słowa Bożego, przygotowana przez Wspólnotę rodzin naszej parafii.

– w sobotę, święto Apostołów Filipa i Jakuba; W sobotę, odwiedzimy także chorych z posługa kapłańską, a o godz. 17.00., Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– w niedzielę, 7. maja, przypada uroczystość Matki Bożej Łaskawej, patronki miasta Kielce. O 18.00., w Katedrze główna Msza święte i procesja ulicami miasta.

w poniedziałek, 8. maja., będziemy modlili się za wstawiennictwem  Św. Stanisława Biskupa, Głównego Patrona Diecezji Kieleckiej i całej Polski; Uroczystość odpustowa w parafii na Barwinku.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach najbliższych dni i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!

3) Pierwszą Komunię w naszej parafii przygotowujemy na sobotę 13. maja br., o godz. 11.00 i 12.30. W najbliższe dni będą odbywały się spotkania przygotowujące dzieci do tej uroczystości; Zapraszamy dzieci i rodziców.

                                       SZCZĘŚĆ BOŻE!