IV. Niedziela Zwykła, 28.01. 2024r.

sty 28, 2024

– dzisiaj po Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30., dzieci z naszej szkoły SP9, z Grupy Przyjaciół Misji, pod opiekę P. katechetki Anety, przedstawią krótką inscenizację o tematyce misyjne. Zapraszamy!

1) W liturgii kościoła w bieżącym tygodniu:

– w środę wspomnienie Św. Jana Bosko; prezbitera;

– czwartek jest pierwszym w miesiącu lutym. Od godz. 16.00., tzw. Godzina święta, adoracja i możliwość indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

– w piątek, już 02. lutego, przypada uroczystość OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, znana także pod tradycyjną nazwą Matki Bożej Gromnicznej.  Na Mszach o godz. 12.00.,(dodatkowa), 17.00 i  18.00  poświęcimy świece gromniczne, które będzie można nabyć przy wejściu do kościoła. W uroczystość MB Gromnicznej będziemy modlili się także za wszystkich powołanych do życia konsekrowanego, za siostry i braci zakonnych. Ofiara zbierana tego dnia będzie przekazana na potrzeby sióstr w klasztorach kontemplacyjnych, np. również na utrzymanie dla naszych Sióstr Karmelitanek, na Kawetczyźnie.

– Piątek, jest też pierwszy w miesiącu lutym; spowiedź na I. piątek miesiąca, i Adoracja od godz. 16.00 po południu. Na zakończenie o godz. 16.45., Litania do NSPJ i Akt Ofiarowania NSPJ.

 O 17.00., Msza Święta i Różaniec. Następnie druga Msza św. o godz. 18.00 i adoracja eucharystyczna do godz. 19.30., z modlitwą prowadzoną przez wspólnotę Domowego Kościoła.

– w sobotę, 3.lutego,  przypada wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Kto pragnie, po Mszy świętej o godz. 17.00., udzielimy specjalnego błogosławieństwa skrzyżowanymi świecami,  dla chorych z problemami gardła i głosu;

Sobota jest pierwszą w miesiącu lutym; o godz. 16.00., zapraszamy na adoracje i  nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP;

W piątek i sobotę odwiedzimy z posługa kapłańską naszych starszych i chorych parafian. Dziękujemy rodzinom za zainteresowanie i pomoc w tej dziedzinie.

– w najbliższą niedzielę , 04. Lutego, br., na Mszy św. o godz. 11.30 poświęcimy dzieciom klas. III, przygotowującym się do I. Komunii świętej ich nowe książeczki do modlitwy.

2) Jeszcze przez trzy dni, będzie trwała tradycyjna wizyta duszpasterska, kolęda w Waszych domach i rodzinach. Jeżeli ktoś był nieobecny, a chciałby jeszcze, aby kapłan pobłogosławił i modlił się w jego domu prosimy o indywidulne zgłoszenia. Dziękujemy za życzliwe przyjęcie i otwarte serca.

Program kolędy na te najbliższe dni przedstawia się następująco:

29. I. – poniedziałek –  ul. Chodkiewicza cz.1 od numerów  początkowych i od ul. Wybranieckiej) i ul. Chodkiewicza bl. 45A;

30. I. – wtorek – ul. Chodkiewicza cz.2; (od  ul. Wybranieckiej i od ul. Janczarskiej)

31. I. – środa – ulice: Iłżecka, Konecka, Opatowska, Św. Rafała Kalinowskiego, Opoczyńska i ul. Wiślicka

3) Przypominamy, że od czwartku, 1. lutego, w dni powszednie, msze święte będą już, o godz. 17.00 i godz. 18.00. Także kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałki, środy i piątki od 17.30 do 18.30.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

SZCZĘŚĆ BOŻE!