IX. NIEDZIELA ZWYKŁA, 02.06.2024r.

cze 1, 2024

1)Pragniemy jeszcze raz serdecznie podziękować wszystkim parafianom za życzliwe zaangażowanie, pomoc i przygotowanie procesji w uroczystość Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim, którzy przyszli z pomocą i ustawiali ołtarze, paniom, które zbierały na kwiaty i dekorowały ołtarze wszystkim, już bez wymieniania za tworzenie dobra, składamy serdeczne Bóg zapłać!.

Trwa dalej tzw. Oktawa Bożego Ciała, w dni powszednie, wieczorem o godz. 18.00 odprawiamy Msze Święte wotywne o Najświętszej Eucharystii wraz z codzienną procesją eucharystyczną wokół kościoła.

Dzisiaj, procesja eucharystyczna z udziałem dzieci  I. Komunii i tych, które obchodzą rocznicę I. Komunii, będzie zaraz po Sumie, zakończona błogosławieństwem eucharystycznym w kościele; Dzisiaj przed kościołem można nabyć „wadowickie kremówki”, jako wsparcie wakacyjnej akcji wypoczynkowej i duszpasterstwa dzieci i młodzieży. 

2) W Liturgii Kościoła w rozpoczynającym się tygodniu:

– we wtorek, wspomnienie liturgiczne świętych męczenników Karola Lwangi i towarzyszy;

– w środę wspomnienie Św. Bonifacego, bp i męczennika

W najbliższy czwartek, zapraszamy o godz. 18.00., na zakończenie Oktawy Bożego Ciała;  procesja eucharystyczna wokół samego kościoła, z czytaniem  czterech Ewangelii, podobnie jak w Boże Ciało. Prosimy o podarowanie kwiatów ogrodowych do dekoracji ołtarzy, już w środę po południu. Panie, które opiekują się ogrodami i dbają o kwiaty prosimy już o podarowanie płatków kwiatów, bzów, które dzieci sypią w czasie procesji do końca Oktawy.

Na zakończenie, przy ostatnim ołtarzu przed kościołem, tradycyjnie poświęcimy wianki i kwiaty.

– w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; Piątek jest pierwszym w miesiącu czerwcu; będziemy spowiadali od godz. 17.00;

Tego dnia także nasza Szkoła Podstawowa nr 9 obchodzi Jubileusz 110 lat od powstania. Dyrekcja, Rada Szkoły i Rada Rodziców zapraszają na uroczyste obchody, które rozpocznie Msza Święta dziękczynna o godz. 9.30.

– w sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP;

3) Kuria Diecezjalna, zarządzeniem  Biskupa Kieleckiego, prosi nas, aby za tydzień, w niedzielę 09 czerwca 2024 r. przeprowadzić zbiórkę ofiar do puszek, jako wyraz naszej solidarności z parafiami naszej diecezji, które budują kościoły lub ze względu na małą liczbę wiernych potrzebują wsparcia w koniecznych remontach. Bóg zapłać darczyńcom!

4)Wspólnota akademicka Politechniki Świętokrzyskiej dziękuje Bożej Opatrzności za 59 lat działalności Uczelni. Msza św. w intencji pracowników, studentów i absolwentów będzie sprawowana we wtorek, 4 czerwca, o godz. 18.30 w kościele akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach (ul. Wesoła 54).

5) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

SZCZĘŚĆ BOŻE!