NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO, 9.I. 2022R.

sty 8, 2022

1)Dzisiaj, w uroczystość Chrztu Pańskiego, na wszystkich Mszach Świętych odnawiamy nasze Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Wróćmy wdzięczną pamięcią i modlitwą do naszego kościoła, parafii gdzie otrzymaliśmy sakrament Chrztu Świętego, który włączył nas we wspólnotę Kościoła.

2) Także dzisiaj w kieleckich parafiach przeżywamy doroczny dzień seminaryjny. Modlimy się za kleryków, profesorów i wychowawców w naszym Wyższym Seminarium Duchownym. Prosimy Dobrego Boga o nowe i święte powołania do służby kapłańskiej i życia zakonnego z naszej rodziny parafialnej. Bóg zapłać także za ofiary składane dzisiaj na utrzymanie naszego Seminarium Duchownego.

W każdy drugi czwartek miesiąca (najbliższy,  to 13 stycznia) w kościele seminaryjnym Świętej Trójcy w Kielcach odbywa się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kleryków Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach i o nowe powołania kapłańskie. Adoracja rozpoczyna się o godz. 17.30 modlitwą różańcową. O godz. 18.00 jest sprawowana Eucharystia a następnie nieustająca adoracja do Mszy świętej wieczornej w piątek. Zapraszamy.

3) Jak zapowiadaliśmy, także w tym roku, trwająca pandemia, nie pozwala nam na tradycyjną, spokojną wizytę duszpasterską. Idąc za wskazaniami naszych biskupów, zapraszamy do naszej świątyni rodziny z poszczególnych ulic parafii, na wspólną modlitwę i Msze święte, o godz. 17.00 lub 18.00. Razem modlimy się, o Boże błogosławieństwo w Nowym Roku, dla wszystkich rodzin i mieszkańców.

Na najbliższy tydzień, proponujemy  następujący porządek Mszy świętych kolędowych:

 10. I. – poniedziałek – ul. Obr. Westerplatte, Wybraniecka i ul. Dygasińskiego;

11. I. – wtorek ul. Rajtarska i ul. Szwoleżerów;

12. I. środa – ul. Szczepaniaka i ul. Petyhorska,

13. I. – czwartek- ul. Chodkiewicza;

14.I. – piątek – ul. Żółkiewskiego i ul. Sobieskiego,

15. I. – sobota – ul. Kordeckiego i ul. Czarnieckiego

Na zakończenie Mszy świętej, zostanie udzielone kolędowe błogosławieństwo dla wszystkich mieszkańców i rodzin.

Z przedsionka kościoła można zabrać wodę święconą (do własnych pojemników) i pamiątkę tej szczególnej kolędy, małą książeczkę księdza Zbigniewa Maciejewskiego pt: Tajemnica Mszy świętej.  W domu odmówcie wspólny, rodzinny pacierz. Następnie Ojciec lub Matka niech uczynią znak krzyża, kropiąc Wasze domy czy mieszkania, wodą święconą.

4) Jak zawsze zachęcamy do nabywania prasy katolickiej.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszły do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Krystyna KWIECIŃSKA, lat 86., z ul. Żółkiewskiego;

+ Anna SZABLA, lat 78., z ul. Batorego;

+ Halina ZIELIŃSKA, lat 71., z ul. Batorego; (pogrzeb we wtorek, o godz. 11.00)

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…