NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ 02.IV.2023r.

kwi 1, 2023

1) Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej święcimy palmy w kościele, natomiast przed Mszą Św. o godz. 11.30, zbierzemy się przy krzyżu misyjnym, gdzie najpierw nastąpi poświęcenie Palm i potem uroczysta procesja wokół kościoła.

Dzisiaj o godz. 17.15., zapraszamy na ostatnie pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 18.00. Przypominamy, że wieczorne msze święte są już o godz. 18.00.

2) Dzisiaj, w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II, o godz. 21.00 na Placu św. Jana Pawła II w Kielcach, pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego zgromadzimy się we wspólnej modlitwie różańcowej. Będzie to sposobność by wyrazić Bogu wdzięczność za dar św. Jana Pawła II, który w tym miejscu w 1991 roku zgromadził nas przy Matce Bożej Łaskawej Kieleckiej. Wszystkich ludzi dobrej woli zapraszamy do wspólnej modlitwy pod pomnik św. Jana Pawła II, przy Katedrze.

3) W tym tygodniu, do środy, od godz. 17.30. do 19.00.,będziemy dalej dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są już dniami aliturgicznymi, kiedy Kościół ogranicza sprawowanie sakramentów.

4) W Wieki Czwartek rano, o godz. 9. 00, w Katedrze , ksiądz Biskup z reprezentacją kapłanów, w czasie Mszy, poświeci oleje chorych i konsekruje święte Krzyżmo.                                                       W naszej parafii odprawimy o godz. 18. 00., Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej, dziękując za dar Eucharystii i za Sakrament Kapłaństwa. Prosimy wtedy o szczególną modlitwę za kapłanów pochodzących z naszej parafii, tych którzy tu pracowali i za nas posługujących w rodzinie parafialnej u Chrystusa Króla w Kielcach.

W Wielki Piątek, o godz. 15.00. będziemy się modlili Koronka do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy też w ten sposób Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa i następnie liturgia Męki Pańskiej. Bezpośrednio po zakończeniu Liturgii rozpoczniemy adorację przy Grobie Pana Jezusa modląc się indywidualnie i pod przewodnictwem wspólnot parafialnych. (adoracja  w kościele, będzie w Wielki Czwartek i  Wielki Piątek do godz. 22.00.).

W Wielką Sobotę do południa, tradycyjnie przychodzimy do kościoła z koszyczkami na poświęcenie pokarmów. Zapraszamy na liturgię poświecenia pokarmów, co pół godziny, rozpoczynając od godz. 9.00 rano, do godz. 13.00. Dodatkowo, ksiądz Łukasz poświęci pokarmy o godz. 10.00., przy krzyżu na Pakoszu.

W Wielką Sobotę o godz. 20.00. wieczorem, będziemy sprawowali najważniejszą liturgię w roku, liturgię Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego, wraz z radosną Procesją Paschalną wokół kościoła. Pragniemy, w zgodzie ze wskazaniami liturgicznymi, cieszyć się już wtedy radością Zmartwychwstania. Po Liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej, w sobotę ok. godz. 22.00., nie będzie  już adoracji przy Grobie Pana Jezusa.

W Niedzielę Wielkanocną, zapraszamy na msze święte w znanym porządku niedzielnym. Pierwsza o godz. 8.00;( nie ma więc tzw. Rezurekcji o godz. 6.00)., potem o 10.00; o 11.30 z procesją radości Zmartwychwstania wokół kościoła. Na tę procesję zapraszamy szczególnie dzieci ze Szkoły Podstawowej i nasze wspólnoty modlitewne: Róże Różańcowe, Krąg Biblijny, Apostolat Maryjny, Rycerzy Kolumba, Wspólnotę Margaretek. Wieczorem, msza św. o godz. 18.00. Podobnie, w tych godzinach, zapraszamy na msze święte w drugi dzień świąt wielkanocnych, Poniedziałek Wielkanocny. Wtedy będziemy się modlili w intencji katolickich wyższych uczelni.

5) Dziękujemy za składane w kaplicy MB Częstochowskiej trwałe produkty spożywcze, którymi przed świętami Wielkanocnymi wspomożemy naszych biednych i w trudnej sytuacji parafian. Bóg zapłać darczyńcom!

SZCZĘŚĆ BOŻE!