NIEDZIELA PALMOWA czyli MĘKI PAŃSKIEJ

mar 23, 2024

1) Dzisiaj Niedziela Palmowa. Rozpoczynamy Wielki Tydzień Męki Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego. Na każdej Mszy Świętej święcimy palmy w kościele, natomiast przed Mszą Św. o godz. 11.30, zbierzemy się przy krzyżu misyjnym, gdzie najpierw nastąpi poświęcenie Palm i potem uroczysta procesja wokół kościoła. (Serdeczne podziękowanie dzieciom, młodzieży rodzicom, P. Anecie katechetce za przygotowanie palm oraz tym, którzy podarowali kwiaty, gałązki bazi, materiały na palmy. Bóg zapłać!)

Dzisiaj o godz. 16.15., zapraszamy na ostatnie pasyjne nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem, przy wystawionym Najświętszym Sakramencie. Następnie msza święta o godz. 17.00.

2) W tym tygodniu, do środy, od godz. 17.00. do 18.30.,będziemy dalej dyżurowali w konfesjonale, aby ci którzy pragną, indywidualnie i ze spokojem, mogli skorzystać z Sakramentu Pokuty. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota są już dniami aliturgicznymi, kiedy Kościół ogranicza sprawowanie sakramentów.

3) Jutro, 25. marca br., o godz. 9.00, w Wielki Poniedziałek, organizujemy generalne sprzątanie naszego kościoła i jego otoczenia po okresie zimowym. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy.

4) Droga Krzyżowa ulicami Kielc. Nabożeństwo, któremu będą przewodniczyli nasi Biskupi, rozpocznie się w Wielki Wtorek  – 26 marca br. o godz. 19.00 przed kościołem św. Wojciecha w Kielcach. Następnie uczestnicy nabożeństwa przejdą na Plac św. Jana Pawła II przy Bazylice Katedralnej.

Diecezjalne Radio eM Kielce zaprasza jeszcze na radiowe Rekolekcje Wielkopostne, które wygłosi ks. Miłosz Hołda. W rekolekcjach można uczestniczyć na antenie Radia eM w poniedziałek, wtorek, środę w godzinach 6:15 oraz 19:40 a także za pośrednictwem transmisji internetowej.

5) W Wieki Czwartek rano, o godz. 9. 00, w Katedrze , ksiądz Biskup z reprezentacją kapłanów, w czasie Mszy, poświeci oleje chorych i konsekruje święte Krzyżmo.                                                       W naszej parafii odprawimy o godz. 18. 00., Mszę świętą Wieczerzy Pańskiej, dziękując za dar Eucharystii i za Sakrament Kapłaństwa. Prosimy wtedy o szczególną modlitwę za kapłanów pochodzących z naszej parafii, tych którzy tu pracowali i za nas posługujących w rodzinie parafialnej u Chrystusa Króla w Kielcach.

W Wielki Piątek, o godz. 15.00. będziemy się modlili Koronką do Bożego Miłosierdzia i rozpoczniemy też w ten sposób Nowennę przed Uroczystością Miłosierdzia Bożego. O godz. 17.00 będzie Droga Krzyżowa i następnie liturgia Męki Pańskiej. Bezpośrednio po zakończeniu Liturgii rozpoczniemy adorację przy Grobie Pana Jezusa modląc się indywidualnie i pod przewodnictwem wspólnot parafialnych. (adoracja  w kościele, będzie w Wielki Czwartek i  Wielki Piątek do godz. 24.00.).

W Wielką Sobotę, do południa, tradycyjnie przychodzimy do kościoła z koszyczkami na poświęcenie pokarmów. Zapraszamy na liturgię poświecenia pokarmów, co pół godziny, rozpoczynając od godz. 9.00 rano, do godz. 13.00.

W Wielką Sobotę o godz. 20.00. wieczorem, będziemy sprawowali najważniejszą liturgię w roku, liturgię Wigilii Paschalnej i Zmartwychwstania Pańskiego, wraz z radosną Procesją Paschalną wokół kościoła. Pragniemy, w zgodzie ze wskazaniami liturgicznymi, cieszyć się już wtedy radością Zmartwychwstania. Po Liturgii Wigilii Paschalnej i procesji rezurekcyjnej, w sobotę ok. godz. 22.00., nie będzie  już adoracji przy Grobie Pana Jezusa.

W Niedzielę Wielkanocną, zapraszamy na msze święte w znanym porządku niedzielnym. Pierwsza o godz. 8.00;( nie ma więc tzw. Rezurekcji o godz. 6.00)., potem o 10.00; o 11.30 z procesją radości Zmartwychwstania wokół kościoła. Na tę procesję zapraszamy szczególnie dzieci ze Szkoły Podstawowej i nasze wspólnoty modlitewne: Róże Różańcowe, Krąg Biblijny, Apostolat Maryjny, Rycerzy Kolumba, Wspólnotę Margaretek. Wieczorem, msza św. już o godz. 18.00.

Podobnie, w tych godzinach, zapraszamy na msze święte w drugi dzień świąt wielkanocnych, Poniedziałek Wielkanocny. Wtedy będziemy się modlili w intencji katolickich wyższych uczelni.

SZCZĘŚĆ BOŻE!