NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 05.06.2022r

cze 4, 2022

Dzisiaj kończy się w liturgii Okres Wielkanocny. Jutro rozpoczniemy tzw. Okres Zwykły, z dominującym kolorem zielonym. Prosimy tych, którzy zaniedbali, aby jak najszybciej przygotowali się do spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

  1. W bieżącym tygodniu w liturgii:

– jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt,  święto NMP Matki Kościoła.

– w środę wspomnienie liturgiczne św. Jadwigi Królowej;

– w czwartek, 09. czerwca, święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z udziałem tzw. „Grup Margaretkowych” które modlą się za powierzonych kapłanów, także w czasie Nabożeństwa Czerwcowego;

Tego dnia, o godz. 10.00., rozpocznie się w Katedrze z udziałem księży biskupów a zarazem w naszych parafiach, już III DIECEZJALNY KONGRES EUCHARYSTYCZNY.

„Proszę was, niech każda świątynia parafialna zamienia się w Wieczernik, a nasze częstsze zjednoczenie z Jezusem w Komunii świętej uczyni nas świadkami Jego odkupieńczej miłości” – zachęca Biskup Kielecki Jan Piotrowski zapowiadając III Diecezjalny Kongres Eucharystyczny. Diecezjalny Kongres Eucharystyczny będzie trwał do 23. czerwca br,.

– w sobotę 11. czerwca.,  wspomnienie Św. Barnaby Apostoła.

– w niedzielę 12. czerwca., przypada już uroczystość Trójcy Przenajświętszej; Tego dnia w Kielcach odbędzie się Marsz dla Życia i Rodziny pod hasłem. Poprzez udział w Marszu uczestnicy pragną opowiedzieć się po stronie życia i tym samym potwierdzić znaczenie podstawowej wartości ludzkiego życia od poczęcia oraz wartości samej rodziny.

Marsz dla Życia i Rodziny, organizowany przez Ruchy i Stowarzyszenia Katolickie Diecezji Kieleckiej, rozpocznie się Mszą świętą w Bazylice Katedralnej o godz. 16.00.

Następnie uczestnicy wyruszą z Placu Najświętszej Maryi Panny i przejdą ulicami centrum Kielc.

2)Zapowiadamy wcześniej,  że 16. czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, na Mszy Świętej o godz. 10.00, będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii dzieci, które są już w klasie czwartej.

W Boże Ciało, chcielibyśmy modlić się i wziąć udział w tradycyjnej procesji do 4. ołtarzy, ( ołtarze będą w tych samych miejscach). Prosimy o przygotowanie się i pomoc w rozwiezieniu, złożeniu ołtarzy i ich dekoracji.

Dzieci I. Komunii i z rocznicy I. Komunii prosimy, aby wzięły udział w uroczystości Bożego Ciała w swoich białych, pierwszokomunijnych strojach.

3)Dzisiaj Nabożeństwa Czerwcowe: na Pakoszu o godz. 15.00 i w kościele o godz. 17.30. Nabożeństwa czerwcowe”,  w dni powszednie są  o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

4) Wszystkim parafianom składamy serdeczne życzenia, szczególnie pamiętamy o solenizantach i jubilatach tych dni, i polecamy w modlitwie, prosząc o opiekę Opatrzności Bożej dla całej parafialnej rodziny!            

SZCZĘŚĆ BOŻE!