NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 19.05.2024r.

maj 19, 2024

1)Wczoraj, grupa prawie pięćdziesięciu dzieci z klas III SP, przystąpiła w naszej parafii do pierwszej Komunii Świętej. Dziękujemy rodzicom za współpracę w pięknym i owocnym przygotowaniu duchowym dzieci do tego wydarzenia. Bóg zapłać za Dar ołtarza, także za wszystkie prace związane z przygotowaniem, sprzątaniem i dekoracją naszego kościoła na tę uroczystość. Szczególne podziękowania dla ks. Karola, ks. Adama, Pani katechetki Anety, organistów Marcina i Czesława, Pana kościelnego Antoniego i Pana Piotra.

Cieszymy się liczną obecnością gości, krewnych i przyjaciół. Czujcie się u nas dobrze i prosimy, aby wszystkim Dobry Bóg błogosławił! Dziękujemy za obecność i współpracę wychowawczą nauczycieli z naszej Szkoły Podstawowej; to także ich święto i ogromna zasługa w przygotowaniu dzieci. Chciejmy dalej przeżywać te dni w sposób godny, w rodzinnej atmosferze spotkania, gdzie na pierwszym miejscu gości Pan Bóg i Jego Prawo Braterskiej Miłości. Szczególną troską i wyróżnieniem otoczmy dzieci I Komunii Świętej. One są tu najważniejsze, bo najważniejszy jest Jezus Chrystus, którego przyjęły do swojego życia.

2) Rozpoczynamy tzw. Biały Tydzień, dziękczynienie za dar Eucharystii i przyjętej Komunii świętej. Dzieci będą przychodziły w dni powszednie na godz. 18.00, w swoich świątecznych strojach, na specjalne Msze Święte i nabożeństwo majowe;

– dzisiaj w niedzielę, o godz. 11.30, modlimy się dziękując rodzicom za dar życia i wychowanie;

– jutro, w poniedziałek będziemy się modlili  za Babcie i Dziadziusiów.

– we wtorek – będzie to Msza Św. i modlitwa  w intencji misji i misjonarzy; zbierzemy też ofiarę na pomoc Misyjnemu Dziełu Diecezji Kieleckiej

– w środę będziemy się modlili  za nauczycieli i wychowawców ze SP 9;

– w czwartek, modlitwa w intencji kapłanów pracujących w naszej parafii i o nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii;

 – w piątek będziemy się modlili za rodziców chrzestnych, matki i ojców chrzestnych;

– w sobotę zjednoczy nas modlitwa o pokój w naszych rodzinach i Ojczyźnie;

3) Kończy się okres wielkanocny. Prosimy tych, którzy zaniedbali, aby jak najszybciej przygotowali się do spowiedzi  i Komunii świętej wielkanocnej.

W bieżącym tygodniu w liturgii:

– jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt,  święto NMP Matki Kościoła.

– w czwartek, 23. Maja., święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z udziałem tzw. „Grup Margaretkowych” które modlą się za powierzonych kapłanów oraz Grono Przyjaciół Seminarium.

– w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych

– w najbliższą niedzielę 26, maja., przypada już uroczystość Najświętszej Trójcy; Na Mszy świętej o godz. 11.30 będziemy przeżywali uroczystość rocznicy I. Komunii świętej dla dzieci, które są już w klasie IV. Oczywiście zapraszamy tego dnia do modlitwy wdzięczności, pamiętając  o naszych Mamach, w dniu ich święta.   

4) Zapowiadamy wcześniej,  że 30. Maja br., uroczystość Bożego Ciała. W Boże Ciało, chcielibyśmy modlić się i wziąć udział w tradycyjnej procesji do 4. ołtarzy, ( ołtarze będą w tych samych miejscach). Prosimy o przygotowanie się i pomoc w rozwiezieniu, złożeniu ołtarzy i ich dekoracji. Dzieci I. Komunii i z rocznicy I. Komunii prosimy, aby wzięły udział w uroczystości Bożego Ciała w swoich białych, pierwszokomunijnych strojach.  SZCZĘŚĆ BOŻE!