NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO, 28.05.2023r.

maj 27, 2023

Dzisiaj kończy się w liturgii Okres Wielkanocny. Jutro rozpoczniemy tzw. Okres Zwykły, z dominującym kolorem zielonym. Prosimy tych, którzy zaniedbali, aby jak najszybciej przygotowali się do spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

  1. W bieżącym tygodniu w liturgii:

– jutro w poniedziałek, drugi dzień Zielonych Świąt,  święto NMP Matki Kościoła.

– w środę święto Nawiedzenia NMP;

– w czwartek, 01. czerwca, święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą z udziałem tzw. „Grup Margaretkowych” które modlą się za powierzonych kapłanów, także w czasie Nabożeństwa Czerwcowego; – w czwartek, o godz. 17.00., Godzina Święta.

– Piątek będzie pierwszym w miesiącu czerwcu; będziemy spowiadali od godz. 17.00. O 17.30 modlitwa Różańcowa. Po Mszy świętej o godz. 18.00., razem nabożeństwo czerwcowe z nabożeństwem I. Piątku, ku czci NSPJ; O 19.00 druga Msza święta

– w sobotę, pierwsza w miesiącu, wspomnienie św. Karola Lwangi i towarzyszy;

W sobotę, odwiedzimy od godz. 9.00., chorych z posługą kapłańską, a o godz. 17.00., Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.

– w niedzielę 04. czerwca., przypada już uroczystość Trójcy Przenajświętszej;

2)Zapowiadamy wcześniej,  że 08. czerwca, w uroczystość Bożego Ciała, na Mszy Świętej o godz. 10.00, będziemy obchodzili rocznicę pierwszej Komunii dzieci, które są już w klasie czwartej.

W Boże Ciało, chcielibyśmy modlić się i wziąć udział w tradycyjnej procesji do 4. ołtarzy, ( ołtarze będą w tych samych miejscach). Prosimy o przygotowanie się i pomoc w rozwiezieniu, złożeniu ołtarzy i ich dekoracji.

Dzieci I. Komunii i z rocznicy I. Komunii prosimy, aby wzięły udział w uroczystości Bożego Ciała w swoich białych, pierwszokomunijnych strojach.

3)Dzisiaj Nabożeństwo Majowe: na Pakoszu o godz. 15.00 i w kościele o godz. 17.30.

Nabożeństwa czerwcowe”,  w dni powszednie będą od czwartku 01. czerwca,  o godz. 18.30, po mszy św. wieczornej,  a w niedziele  o godz. 17.30, przed Mszą Św. wieczorną.

KRONIKA ŻAŁOBNA NASZEJ RODZINY PARAFIALNEJ:

W minionym tygodniu odeszli do Domu Miłosiernego Ojca:

+ Ryszard SZAŁAS, lat 69, z ul. Ściegiennego;

+ Krystyna MAJCHRZAK, lat 89, z ul. Rajtarskiej;

+ Genowefa KAZUŃ, lat 91, z ul. Żółkiewskiego;

+ Stanisława GIL, lat 97, z ul. Szwoleżerów;

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie…