NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO, 17.04.2022R.

kwi 16, 2022

1) Pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy z ogromnym sercem i poświęceniem swojej pracy i służby pomogli nam przeżyć pięknie Liturgię Wielkiego Tygodnia i Triduum Paschalnego.

Dziękuję z serca, w imieniu Was wszystkich, naszym kapłanom za duszpasterską posługę; ks. Wiktorowi, ks. Karolowi i ks. Łukaszowi. Bóg zapłać za Ciemnicę i Grób Pański w pomyśle i wykonaniu ks. Łukasza!

Wdzięczni jesteśmy wszystkim za indywidualne adoracje i modlitwy w tych dniach Triduum Paschalnego. Bóg zapłać ministrantom, służbie ołtarza, Różom Żywego Różańca, Apostolatowi Maryjnemu, Kręgowi Biblijnemu, Rycerzom Kolumba, naszym pracownikom,  „Ludziom  Kościoła” zawsze gotowym do pomocy. Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy pracowali, troszczyli się i złożyli ofiary pieniężne na dekoracje i kwiaty, na upiększenie kościoła. Wszystkim składamy życzliwe „Bóg zapłać”!

2) Jutro, w drugi dzień Świąt Wielkanocnych, w Poniedziałek Wielkanocny, porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę. Tradycyjnie, na wszystkich Mszach Świętych będziemy się modlili za studentów i pracowników KUL i innych katolickich uczelni. Ofiarę na tacę, jest przeznaczona na pomoc w utrzymani katolickich uczelni.

3) Najbliższa, już II Niedziela Wielkanocna, która przypada w dzień  24. kwietnia, jest określana jako Niedziela Miłosierdzia Bożego.

Od Wielkiego Piątku przygotowujemy się do Święta Bożego Miłosierdzia, codziennie w specjalnej Nowennie, przed Mszą Świętej wieczorną o 17.45. Zapraszamy dalej do wspólnej modlitwy!

Niedziela Miłosierdzia Bożego, to także Święto Patronalne Caritas. Za tydzień będziemy mogli wesprzeć ofiarami do puszek naszą Caritas Diecezjalną, która prowadzi hospicja dla chorych, domy opieki dla starszych, schroniska dla bezdomnych, świetlice dla dzieci i wiele różnych dzieł na rzecz ubogich. Zbierane ofiary będą też przeznaczone na adaptację mieszkań dla uciekinierów wojennych z Ukrainy. Bóg zapłać darczyńcom!

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ,  ALLELUJA, ZMARTWYCHWSTAŁ PRAWDZIWIE, ALLELUJA!

CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ,  ALLELUJA, ZMARTWYCHWSTAŁ PRAWDZIWIE, ALLELUJA! 

Niech Zmartwychwstały Pan wlewa w nasze serca wiarę, nadzieję i miłość, abyśmy mogli świętować cud Wielkiej Nocy pewni tego, że On zwyciężył zło, także to, w które uwikłany jest współczesny świat.

Niech doświadczenie Paschalnego Misterium uzdalnia nas do tego, byśmy mocno trzymali się Chrystusa, który niesie zbawienie i jednocześnie byli świadkami Jego miłosiernej Miłości. Błogosławionych Świąt!

 Wszystkim parafianom i naszym gościom składamy serdeczne wielkanocne życzenia i pamiętamy we wdzięcznej modlitwie!

                                               SZCZĘŚĆ BOŻE!